Możesz mieć czarne AirPods za jedyne 99 dolarów dopłaty. I wtedy będą się już nazywać BlackPods 15

Możesz mieć czarne AirPods za jedyne 99 dolarów dopłaty. I wtedy będą się już nazywać BlackPods

BlackPods umożliwia teraz właścicielom AirPodsów dopasowanie swoich słuchawek do iPhone’a w wersji Jet Black. Jako, że dla niektórych kontrast kolorystyczny pomiędzy czarnym iPhonem 7 a białymi słuchawkami był nie do zniesienia, firma postanowiła zlitować się nad tymi użytkownikami, którzy liczyli się już z pomysłem przemalowania AirPodsów na czarno samodziedzielnie.

Apple zaprezentowało AirPods wraz z iPhonem 7 i 7 Plus w zeszłym roku. Trochę minęło, zanim słuchawki bezprzewodowe trafiły na rynek – stało się to dopiero w grudniu. Pierwsze wrażenia po użytkowaniu pchełek były bardzo różne, jednak generalnie są pozytywne.

Jeśli dla kogoś kolor słuchawek jest istotny ze względu na walory zdobnicze, może ucieszyć go fakt, że AirPods pojawiły się w czarnej wersji. To znaczy – oficjalnie to nie, bo oryginalne AirPods oferowane są tylko i wyłącznie w jednym prawilnym, białym kolorze. BlackPods jest usługą zewnętrznej firmy, dzięki której zamienimy AirPods w parę BlackPods. Usługa polega na naniesieniu na białe słuchawki czarnej farby w specjalnym, trójfazowym procesie (na czymkolwiek ten proces polega). Ma zapewnić on luksusowe wykończenie, odporne na zarysowania. Raczej nie jest to tak błyszcząca powierzchnia, jak w Jet Black – wygląda bardziej na matową. Koszt takiego zabiegu to 99 dolarów.

 

W przypadku, jeśli chcielibyśmy kupić BlackPods od razu, nie mając białych słuchawek Apple, to istnieje taka możliwość. Wtedy zestaw kosztuje 249 dolarów. Przypomnijmy, że standardowa cena AirPodsów to 159 dolarów. Czyni to z czarnego koloru na BlackPodsach inwestycję rzędu jakichś 30 dolarów za warstwę farby. Hmm.

BlackPods to towar luksusowy. Albo słabo dostępny. Słaba dostępność czyni z nich towar luksusowy – o! Żeby dostać własną parę, trzeba wpisać się na listę oczekujących. Z drugiej strony, Apple na dostarczenie AirPods też pozostawia sobie solidny zapas czasu, wynoszący około 6 tygodni, więc nie jest to coś, czego można by się specjalnie czepiać.

Aktualnie AirPods można kupić także u nas, za 799 złotych. Macie takie? Dopłacilibyście za Black Pods?

 

źródło: Tech2, BlackPods