Cyfrowe wersje magazynów na Galaxy Tab dzięki firmie WoodWing

Cyfrowe wersje magazynów

Samsung ogłosił współpracę z firmą WoodWing Software, dostawcą innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cross-media publishing. Celem kooperacji będzie stworzenie cyfrowych publikacji dla tabletu GALAXY Tab. Dzięki użyciu narzędzi Digital Magazine Tools stworzone zostaną cyfrowe wydania popularnych magazynów
i czasopism.

Samsung GALAXY Tab

Najnowsze urządzenie mobilne Samsung – GALAXY Tab – będzie dostępne w europejskich sklepach już od października 2010 roku, następnie trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Tablet jest lekki (waży jedyne 380g) i poręczny. 7-calowy, dotykowy ekran TFT zapewnia czysty obraz oraz żywe kolory. GALAXY Tab posiada pamięć wewnętrzną o pojemności 16 lub 32 GB, dodatkowo zastosowanie czytnika kart MicroSD może zapewnić użytkownikowi dodatkowe nawet 32GB miejsca. GALAXY Tab wyposażony jest ponadto w interfejs użytkownika TouchWiz 3.0, WiFi, GPS oraz dwie kamery. Urządzenie może także z powodzeniem pełnić funkcję telefonu komórkowego. Zastosowanie systemu operacyjnego Android 2.2, zapewnia nie tylko płynną pracę urządzenia, ale także otwiera przed użytkownikami dostęp do ponad 100 tysięcy praktycznych aplikacji Android Market.

Narzędzia Digital Magazine

GALAXY Tab został wyposażony w aplikację Digital Magazine Tools. Program zapewni użytkownikom szeroki dostęp do cyfrowych wydań magazynów i czasopism. Narzędzia Digital Magazine umożliwiają wydawcom łatwe tworzenie interaktywnych publikacji przeznaczonych na tablety. Użytkownicy programu WoodWing mogą dowolnie go personalizować i dostosować do swoich potrzeb. Wiele wydawnictw już korzysta z Digital Magazine firmy WoodWing, co gwarantuje posiadaczom GALAXY Tab dostęp do licznych publikacji cyfrowych. Ponadto wiele firm planuje rozszerzenie działania o kanały mobilne, co oznacza, że liczba cyfrowych wydawnictw będzie stale rosła.

Erik Schut, prezes WoodWing Software, powiedział:

Tablety doskonale sprawdzają się jako urządzenia do czytania czasopism i gazet . Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z firmą Samsung i wprowadzić nasze rozwiązanie Digital Magazine do urządzeń GALAXY Tab. Jest to także wspaniała wiadomość dla wydawców, ponieważ dzięki naszemu rozwiązaniu mogą być obecni na GALAXY Tab już na wczesnym etapie funkcjonowania tego urządzenia na rynku.

Dr YS Moon, Dyrektor Zarządzający w Samsung Electronics Research Institute, powiedział:

Samsung zdobył globalne uznanie, dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów oraz innowacyjnym urządzeniom, takim jak GALAXY Tab. Jednak innowacyjność sprzętu, to nie wszystko co oferujemy. Koncentrujemy się także na zapewnieniu naszym klientom dostępu do atrakcyjnych treści i to właśnie jest podstawą rozwoju oferty smartfonów i urządzeń Smart Media. Dzięki współpracy z WoodWing będziemy w stanie umożliwić twórcom tradycyjnych mediów drukowanych stworzenie treści przeznaczonych dla użytkowników GALAXY Tab.

informacja prasowa, Samsung