CyanogenMod Installer

CyanogenMod Installer – najprostszy sposób wgrania jednej z najpopularniejszych modyfikacji Androida, CyanogenMod

CyanogenMod Installer

Na modyfikację oprogramowania tabletów i smartfonów decyduje się coraz więcej użytkowników. Niestety, wielu z nich chciałoby coś zrobić ze swoim urządzeniem, ale boi się, że proces wgrywania plików ingerujących w system ucegli im sprzęt, przez co chęci nie zamieniają się w czyn. Jeśli myśleliście o wgraniu na swój tablet lub smartfon  jednej z najpopularniejszej modyfikacji Androida, CyanogenMod, a obawialiście się tego ruchu, mam dla Was świetną wiadomość. Do Google Play trafiła aplikacja CyanogenMod Installer, czyli nic innego, jak instalator tej modyfikacji. Warto pamiętać, że najnowsza wersja to CyanogenMod 10.2, bazująca na Androidzie 4.3.1.

Dzięki tej aplikacji dosłownie w kilku krokach przejdziecie przez proces modyfikowania swojego urządzenia. Co ważne, nie musi być ono zrootowane, a bootloader nie musi być wcześniej odblokowany. Ważne jest, by przed przystąpieniem do instalacji wykonać kopię zapasową danych, dzięki której będziecie mogli przywrócić system do stanu przed modyfikowaniem. Do instalacji CyanogenMod musicie przygotować kabel USB, komputer z Windowsem w wersji XP lub nowszej oraz naładowany sprzęt z wyłączonym antywirusem (jeśli z takowego korzystacie).

Aktualnie lista wspieranych przez CyanogenMod Installer urządzeń nie jest długa, ale twórcy obiecują, że sytuacja szybko ulegnie zmianie. Póki co program działa na tabletach Nexus 7 WiFi i 3G, Nexus 7 2013 WiFi oraz Nexus 10, a także na smartfonach Samsunga: Galaxy Nexus S, Galaxy Nexus, Galaxy Nexus 4, Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note, Galaxy Note 2 oraz HTC One. Listę urządzeń znajdziecie również pod tym adresem.

Póki co aplikacja zbiera dobre oceny (średnia ocen w Google Play to 4.0), ale pojawia się również wiele negatywnych opinii o tym, że najnormalniej w świecie nie działa. Jeśli będziecie chcieli skorzystać z modyfikacji, a wystąpią jakieś problemy, ich rozwiązania możecie szukać tutaj.

Pamiętajcie jednak, że instalacja CyanogenMod, o czym zresztą twórcy informują w Google Play, może powodować utratę gwarancji.

Aplikację znajdziecie w Google Play. Dostępna jest oczywiście za darmo.

źródło