Credit Agricole udostępnia przelewy na numer telefonu BLIK. Korzystajcie dopóki są darmowe

Credit Agricole udostępnił swoim klientom BLIKA w kwietniu zeszłego (2018) roku, jednak dopiero teraz pozwoli korzystać również z przelewów na numer telefonu. Co ważne, na razie są one bezpłatne, ale taki stan (niestety) nie będzie trwać wiecznie.

BLIKA można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. W większości użytkownicy używają go do płacenia za zakupy w internecie (w czwartym kwartale 2018 roku zrobili to 25,3 mln razy), ale chętnie wypłacają też za jego pomocą pieniądze z bankomatów (oraz deponują środki w maszynach) i płacą w sklepach stacjonarnych.

Reklama

Kolejną możliwością BLIKA są przelewy na numer telefonu. W zeszłym (2018) roku zrealizowano ich aż pięć milionów. Od dziś są one dostępne również dla klientów banku Credit Agricole.

Jak działają przelewy na numer telefonu BLIK w Credit Agricole?

Aby skorzystać z tej funkcji, trzeba najpierw w aplikacji CA24 Mobile powiązać swój numer telefonu z numerem rachunku. Następnie należy wybrać opcję „Przelew na telefon BLIK” i numer telefonu, na który chce się przesłać pieniądze. W tym miejscu można udzielić programowi dostępu do książki telefonicznej w urządzeniu – wówczas automatycznie rozpozna on, które kontakty korzystają z tego rozwiązania, co znacznie uprości proces. Jeśli ktoś nie chce tego robić, może po prostu wstukać numer telefonu odbiorcy.

Po wpisaniu kwoty i tytułu przelewu trzeba go już tylko zatwierdzić PIN-em aplikacji CA24 Mobile i gotowe – środki powinny pojawić się  na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut. Jest to więc znacznie szybsza metoda przekazywania pieniędzy pomiędzy różnymi bankami niż tradycyjny przelew (te w obrębie jednej instytucji zwykle księgowane są od razu).

Przy okazji warto dodać, że klienci banku Credit Agricole mogą bezpłatnie przelewać pieniądze na numer telefonu za pomocą BLIKA tylko do końca 2019 roku. Od początku przyszłego (2020) za każdy jeden instytucja pobierze prowizję w kwocie 7 złotych, o ile nie zdecyduje się wydłużyć „promocyjnego” okresu bez opłat.

Nie jest to pierwsze takie posunięcie banku, ponieważ Credit Agricole pobiera również prowizję w wysokości od 3 do nawet 7 złotych od każdej wypłaty pieniędzy za pomocą BLIKA w bankomatach na terenie Polski.

Polecamy również:

Rusza kolejna edycja loterii „Blikomania” – do wygrania nawet 100 tysięcy złotych

Źródło: informacja prasowa, Credit Agricole, Credit Agricole