Creative SBS E2500

Creative ma nowy zestaw głośników 2.1, który dostaniemy wyłącznie w Polsce

Creative musi mieć na polskim rynku bardzo mocną pozycję, skoro pozwala sobie na prezentację systemów audio przeznaczonych do wyłącznej dystrybucji w naszym kraju. Tak jest z zestawem 2.1 SBS E2500.

Zestaw głośników 2.1 zamiast soundbara

Celem nowego modelu Creative SBS E2500 ma być praca w charakterze zestawu dla naszego komputera, laptopa lub całego zaplecza muzycznego dla naszego salonu. Sprzęt ma do zaoferowania kilka przydatnych funkcji, na przykład odtwarzacz MP3/USB czy Bluetooth 5.0.

W razie potrzeby spokojnie poradzi sobie sam, dzięki wbudowanemu radiu FM. Jego pełny potencjał można jednak uwolnić, podłączając go do zewnętrznego źródła dźwięku przez wejście AUX typu audio jack 3,5 mm.

Zestaw Creative składa się z dwóch głośników satelitarnych dalekiego zasięgu, subwoofera, anteny FM i pilota. Satelity wyposażono w 3-calowe przetworniki o mocy 7,5 W każdy. Z kolei subwoofer ma 5-calowy głośnik 15 W, który obudowano płytą MDF. Cały zestaw charakteryzuje się mocą na poziomie 30 W, ze szczytową 60 W.

Z pewnością nie jest to więc najmocniejszy system 2.1, o jakim można marzyć – sprawdzi się najlepiej jako wsparcie dźwiękowe do komputera lub laptopa.

Z pewnością plusem jest fakt, że Bluetooth 5.0 ma profil transmisji bezprzewodowej A2DP, który pozwala nam przy pomocy kodeka SBC odtwarzać strumieniowo wysokiej jakości audio. Dzięki temu można przesyłać muzykę ze smartfona lub laptopa, bez plątaniny kabli. Dodatkową zaletą jest możliwość obsługi za pomocą pilota czy dodatkowych przycisków na froncie subwoofera.

Creative SBS E2500 jest już oferowany w cenie 239 złotych. Polska dystrybucja, polska cena?