Vicarious Visions ma dobrą rękę do odświeżania starych franczyz. Miejmy nadzieję, że w przypadku Diablo II Resurrected będzie podobnie!
Vicarious Visions ma dobrą rękę do odświeżania starych franczyz. Miejmy nadzieję, że w przypadku Diablo II Resurrected będzie podobnie!

Crash Bandicoot trafi na smartfony! Czekam z niecierpliwością

Crash Bandicoot jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek gier, której korzenie sięgają pierwszego PlayStation. Activision przygotowuje dla graczy mobilnych grę, która zaoferuje nam udział w przygodach sympatycznego jamraja za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Activision nie ma za wiele szczęścia do gier mobilnych. Diablo Immortal wciąż budzi wiele kontrowersji, i najprawdopodobniej dalej tak będzie, bo premiera „każualowej” wersji Diablo jeszcze przed nami. Otwarte testy gry planowane są dopiero na połowę tego roku.

Kolejną marką, którą Activision będzie chciało przenieść na mobilne ekrany, jest Crash Bandicoot. Na razie nie jest to informacja potwierdzona u samego wydawcy, ale grafiki promujące aplikację wydają się być niesfabrykowane. Jako pierwsi natknęli się na tę informację użytkownicy Twittera (JumpButton oraz Motwera) na… Facebooku.

Crash Bandicoot na smartfonach

Serwis Kotaku był w stanie zrobić zrzut ekranu z opisem gry, dzięki czemu dowiadujemy się na jej temat kilku szczegółów. Nad produkcją ma czuwać studio King (należące do Activision), które odpowiedzialne jest za odnoszącą wielkie sukcesy serię gier Candy Crush. Będzie to typowa produkcja typu endless runner, a więc w stylu popularnego Temple Run. Producent zapowiada jednak kilka modyfikacji.

Gracze będą mogli na przykład „budować i powiększać bazę”, co nie jest typowym elementem gier tego gatunku. Podzielenie rozgrywki na dwa elementy (z czego bieganie będzie głównym, a rozbudowa bazy – pobocznym), umożliwi urozmaicenie rozgrywki i pozwoli przełamywać monotonię. Opis wspomina także o „odblokowywaniu kluczowych budynków i tworzeniu arsenału broni”, więc gra powinna wykraczać przynajmniej odrobinę poza klasyczny schemat biegania i skakania.

Nie wiadomo, kiedy mobilny Crash Bandicoot trafi do sklepów z aplikacjami, ale warto być czujnym. Skoro gra ma już swoje grafiki promocyjne i opisy, to nie może to być zbyt odległy termin.

 

Crash Team Racing Nitro-Fueled – właśnie tego oczekiwali fani (recenzja)

źródło: @JumpButton, @Motwera, Kotaku dzięki PhoneArena