Cortana

Cortana dostępna (nieoficjalnie) na Androida

Wersja beta wyciekła do sieci

Microsoft już dawno zapowiedział, że jego asystentka głosowa Cortana ułatwi życie także właścicielom urządzeń z Androidem i iOSem. Według ostatnich informacji, wersja na Androida dostępna miała być od lipca, ale jak widać miesiąc nieubłaganie mija, a oficjalnej premiery jeszcze się nie ma.

Jeśli jednak nie możecie się już doczekać, aby przetestować Cortanę na swoim urządzeniu z Androidem, mamy dla Was dobrą wiadomość. Nieoficjalna wersja asystentki dla zielonego robocika właśnie wyciekła i możecie ją pobrać z tego linku. Pamiętajcie tylko, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, a za ewentualne problemy, które wynikną podczas jej używania, odpowiadacie sami.

Serwis źródłowy przetestował Cortanę na Samsungu Galaxy S6 Active i jak twierdzi, działa całkiem dobrze (nie sprawdza się tylko w oknie pop-up). Jak wygląda to na polskim urządzeniu z Androidem – widzicie powyżej.

Aby korzystać z Cortany wystarczy zalogować się na swoim koncie Microsoft. Dla niezaznajomionych z tematem gigant z Redmond przygotował mały poradnik.

[button link=”https://drive.google.com/file/d/0B4PACBShYExcbjdtUlVPTWRUX1E/view?pli=1″ class=”zkazdej” id=”pobierz” newtab=”on”][/button]

Źródło: Pocketnow