Corning Gorilla Glass 2 zadebiutuje na CES 2012

gorilla glass 2

Tegoroczne targi CES zapowiadają się niezwykle interesująco. Wiele wskazuje na to, że poznamy na nich nie tylko tablety z czterordzeniowymi układami Tegra 3 i (mam nadzieję) Androidem Ice Cream Sandwich, ale także technologie, które będą obecne w ciekawych dla nas urządzeniach w kolejnym roku. Wśród nich znajdziemy Corning Gorilla Glass 2, a to z kolei oznacza, że ekrany urządzeń mobilnych będą jeszcze bardziej odporne!

W ubiegłym roku niesamowicie odporna powłoka ekranów Gorilla Glass zdobyła wielką popularność wśród firm produkujących smartfony i tablety. To właśnie ona sprawiła, że choć trochę przestaliśmy się martwić o wkładanie swoich telefonów do kieszeni razem z kluczami i zapewniała doskonałą ochronę przed innymi, nieprzewidywalnymi wypadkami związanymi z zagrożeniami czyhającymi na wyświetlacze.

Z niecierpliwością czekamy więc na to, co firma Corning pokaże tym razem. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że Gorilla Glass 2 niesie ze sobą między innymi zwiększoną funkcjonalność dla urządzeń z mniejszymi ekranami oraz ulepszoną technologię dotykową. Zapowiada się ciekawie.

W takim razie czekamy na CES 2012. Targi rozpoczynają się co prawda 10 stycznia, aczkolwiek pierwszych wieści na temat najnowszych urządzeń możemy się spodziewać prawdopodobnie już dzień wcześniej.

gorilla glass 2

źródło