Spora zmiana w Xiaomi. Szanse na Androida Pie dla Redmi 6 i Redmi 6A właśnie mocno wzrosły

Xiaomi radzi sobie z aktualizacjami całkiem nieźle. Jakiś czas temu, z sobie znanych względów, producent poinformował jednak, że nie zamierza wydawać Androida Pie dla dwóch wymienionych w tytule wpisu urządzeń. Na szczęście, najnowsze informacje od Xiaomi sugerują, że jeszcze nie wszystko jest stracone.

Informacja pojawiła się na oficjalnym forum Xiaomi. Producent informuje tam, że szuka testerów stabilnej wersji oprogramowania dla Redmi 6 i 6A. Żeby było jeszcze ciekawiej, firma podzieliła się informacją, wedle której wersja beta będzie możliwa do pobrania dla wszystkich chętnych już wkrótce, w lipcu. To spora zmiana stanowiska, która jest już nie tylko rzuconą w ciemno obietnicą, ale raczej mamy do czynienia z pewnego rodzaju deklaracją, w której padają precyzyjne terminy.

Reklama

Xiaomi opublikowało listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie

Przypomnijmy tu pokrótce, że zarówno Xiaomi Redmi 6, jak i 6A, to jedne z najniżej lokowanych produktów w portfolio producenta. Redmi 6 ma ekran o przekątnej 5,45 cala, który pracuje w rozdzielczości HD+. Sercem konstrukcji jest MediaTek Helio P22, któremu towarzyszą 3 lub 4 GB pamięci RAM i 32 lub 64 GB na dane. Akumulator ma pojemność 3000 mAh, a z tyłu czeka duet 12+5 Mpix, który potrafi wykręcić poprawnej jakości zdjęcia.

Xiaomi Redmi 6A, fot: producenta

Niżej lokowana wersja, czyli Redmi 6A, różni się w dużej mierze tylko zastosowanymi podzespołami. Ekran jest dokładnie taki sam, jak w szóstce, ale różnice pojawiają się w ujęciu procesora. Mamy tu MediaTeka Helio A22 oraz 2 GB pamięci RAM. Podwójny aparat ustąpił miejsca pojedynczemu, 13-Mpix modułowi z lampą błyskową. Nie sposób nie zauważyć też, że telefon nie ma skanera linii papilarnych.

Na szczegóły związane z aktualizacją dla wersji Global zapewne trzeba będzie trochę poczekać. Xiaomi od dawna rozpoczyna swoje procedury testowe w Chinach, skąd następnie są one dystrybuowane na inne rynki, gdzie działa firma. Jeśli więc chcielibyście nacieszyć się betą Androida Pie dla jednego z tych dwóch urządzeń, poczekajcie. Na spokojnie. Bardzo ciekawi mnie, co wpłynęło na zmianę decyzję Xiaomi, jednak o wiele bardziej interesuje mnie to, czy nowe oprogramowanie będzie działać bez lagów. Ostatecznie, specyfikacja techniczna obu telefonów raczej nie rzuca na kolana.

źródło: Forum Mi