Co wiemy na temat Lenovo LePad i U1 Hybrid? | Tabletowo.pl

Co wiemy na temat Lenovo LePad i U1 Hybrid?

Dołącz do dyskusji 0

Na temat tabletu Lenovo LePad i przeznaczonej do niej obudowy (tworzących razem netbooka) mówi się od wielu miesięcy. Niektórzy już nawet poddali zwątpieniu, że U1 Hybrid kiedykolwiek pojawi się na rynku. Nic bardziej mylnego. Zarówno LePad, jak i U1 Hybrid, mają się dobrze. A potwierdzają to redaktorzy serwisu Engadget, którzy dostali w swe ręce oba modele.

10,1-calowy Lenovo LePad został wyposażony w bardzo czuły, pojemnościowy ekran. Może działać zarówno pod kontrolą Skylight, jak i Androida 2.2. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że producent czeka z oficjalną premierą na Androida Honeycomb. Korzystanie z tabletu jest intuicyjne, a kolorowy interfejs jest, jak twierdzi Engadget, po prostu zabawny.

Redaktorzy trzymający w rękach testową, jeszcze nieudoskonaloną wersję LePada stwierdzili, że jest wydajny i płynnie działa. Waga LePad jest porównywalna do iPada, natomiast całość wykonana jest zarówno z metalu, jak i tworzywa sztucznego.

Nie wiadomo jednak do końca jaką specyfikacją będzie się mogła pochwalić końcowa wersja urządzenia. Raz mówi się o procesorze Tegra 2, a zaraz później Qualcomm Snapdragon. W obudowie tabletu znajdziemy wyjście miniHDMI, port miniUSB, 3,5 mm jack audio oraz dwie kamerki (frontową i zwykłą).

O ile o tablecie LePad możemy coś powiedzieć, tak o działaniu U1 Hybrid zupełnie nic. Engadget otrzymał wersję niedziałającą, przez co mógł opisać jedynie wygląd zewnętrzny tego urządzenia.

Jego wielkość jest zbliżona do popularnych obecnie netbooków, gdyż właśnie rolę takiego sprzętu ma spełniać ten model po włożeniu do niego LePada. Całość jest bardzo podobna do Lenovo IdeaPad U160, który wyposażony jest w touchpad i dwa przyciski myszy. W jego obudowie znalazło się miejsce dla portu USB i wyjścia HDMI.

I to by było na razie tyle spostrzeżeń na temat wczesnych wersji testowych obu modeli. Redaktorzy Engadget z optymizmem patrzą na LePad i U1 Hybrid, gdyż wydaje się to bardzo ciekawe połączenie tabletu z możliwościami netbooka.

Kiedy możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji ostatecznych wersji obu urządzeń? Tego nie wiadomo. Można jedynie mieć nadzieję, że ich premiera będzie miała miejsce podczas targów CES 2011 na początku stycznia.

Galerię zdjęć urządzeń Lenovo możecie obejrzeć tutaj.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona