Premiera Lenovo LePad na początku 2011 roku

Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowe spekulacje na temat premiery pierwszego tabletu Lenovo – LePad – były niestety przesadzone. Twierdzono wielokrotnie, że wydarzenie to będzie miało miejsce jeszcze przed końcem 2010 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że na rynku pojawi się dopiero w początkowych miesiącach 2011 roku (dokładniej mówiąc: w pierwszym kwartale).

Dlaczego przedstawiciele Lenovo postanowili przesunąć premierę urządzenia? Oficjalna wersja zakłada, że po prostu czekają na nowszą wersję Androida – Gingerbread, która ma być zoptymalizowana pod kątem tabletów internetowych.

Informacja o premierze Lenovo LePad w pierwszym kwartale 2011 roku nie pochodzi od byle kogo. Podczas wywiadu dla Wall Street Journal, szef firmy – Yang Yuanqing potwierdził, że Lenovo LePad doczeka się prezentacji w ciągu pierwszych trzech miesiący przyszłego roku.

Niestety, Yuanqing nie ujawnił żadnych danych technicznych modelu ani ewentualnej jego ceny. Specyfikacja Lenovo LePad ma zawierać przede wszystkim 10,1-calowy ekran dotykowy, 16GB pamięci wewnętrznej, WiFi oraz 512MB RAM.

źródło

Komentarze

  • SyoMas

    Wygląda jak część górna IdeaPad U1 który miał falstart w czerwcu.

  • Perry

    Mam sprawę związaną z Lenovo U1 Hybrid…

    Interesuję się tym sprzętem odkąd tylko się pojawił. Czekałem na jego premierę z niecierpliwością, ale co chwilę ją odkładali… Kiedy w końcu zdecydowali się na sprzedaż strzelili taką ogromną gafę (!): postanowili sprzedawać tablet oddzielnie i ‘stację dokującą’ oddzielnie… nie rozumiem tej “zagrywki”…
    Ale nieważne… nadal przymierzam się do kupna, nawet w ‘oddzielnych’ częsciach, tylko pojawił sie pewien problem… Na polskich półkach to on się z pewnością nie pojawi, więc myślałem o sprowadzeniu z USA, ale doszedłem do wniosku, że będzie problem ze zmianą języka oprogramowania…
    Czy wiecie może czy byłaby możliwa taka operacja? Myślałem o odinstalowaniu oprogramowania i zainstalowaniu polskiej wersji, ale uświadomiłem sobie, że oba systemy są może jakoś ze sobą ‘połączone’ (w końcu przy odczepianiu/przyczepianiu tabletu systemy się zmieniają), więc będzie to raczej niemożliwe…
    A wy co o tym sądzicie? Czy coś takiego byłoby możliwe? Albo czy możliwa byłaby zmiana języka poprzez np. aktualizację ściągniętą z oficjalnych stron (o ile coś takiego istnieje)?
    Z góry dzięki za odpowiedzi!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona