Co słychać u Apple iPada 2? Garść spekulacji

Premiera iPada drugiej generacji zbliża się wielkimi krokami. Nie ukrywam, że czekam na ten moment z niecierpliwością i mam wobec niego wielkie nadzieje – chyba uzasadnione… Pierwszy tablet spod znaku nadgryzionego jabłka uważany jest za niedoskonały, lekko wybrakowany i taki, w którym można by wiele zmienić. Czy Apple weźmie nasze zachcianki pod uwagę?

Najnowsze spekulacje sugerują, że możemy liczyć na kilka nowości. Najważniejszymi będą oczywiście dwie kamerki – przednia do połączeń wideo oraz zwykła z tyłu urządzenia. O ile pierwsza ma uzasadniony sens, tak druga niekoniecznie (skoro nie robimy zdjęć netbookami, to czemu mielibyśmy je robić tabletami? taka mała dygresja).

Na pokładzie iPada 2 powinien się znaleźć także 9,7-calowy ekran Retina o lepszej niż dotychczas rozdzielczości, oferujący niezwykłą jakość, ostrość i doskonałe odwzorowanie kolorów wyświetlanego obrazu. Spekuluje się jednak, że zamiast AMOLED będzie to standardowy ekran LCD.

Według dostawców Apple, od których pochodzą najnowsze informacje, drugi tablet producenta ma być lżejszy od poprzednika. Co więcej, ma być rzekomo wyposażony w port USB, co jest raczej mało prawdopodobne (z drugiej strony miło by było, gdyby faktycznie Apple go w nim umieściło).

A kiedy się możemy spodziewać premiery iPada 2? Jak już kilka razy wspominałam, prawdopodobnie pod koniec stycznia przyszłego roku. Polityka Apple obejmuje prezentowanie kolejnych generacji urządzeń raz do roku, prawie zawsze po 12 miesiącach od premiery wcześniejszej wersji (tak jest np. w przypadku iPhona).

Podobno Foxconn dostał zamówienie od Apple na 400 do 600 tysięcy iPadów 2 właśnie na pierwsze miesiące przyszłego roku. Jest więc prawdopodobne, że iPad 2 będzie dostępny w sprzedaży najwcześniej w lutym. Jeśli więc myślisz o sprawieniu sobie świątecznego prezentu w postaci iPada, może warto poczekać te dwa miesiące, pozbierać pieniądze i kupić iPada 2?

Czego się spodziewacie po iPadzie drugiej generacji? Myślicie, że Apple czymś nas zaskoczy? Myślicie, że jest realne, żeby w iPadzie 2 pojawił się slot kart pamięci i wyjście HDMI?

źródło, źródło, źródło, źródło