Samsung Galaxy Note 7 (fot. Tabletowo.pl)

Co Samsung zamierza zrobić z wszystkimi Galaxy Note 7?

Razem z rozpoczęciem przez Samsunga globalnego wycofywania z rynku wszystkich egzemplarzy Galaxy Note 7 pojawiło się pytanie: co producent ma zamiar z nimi zrobić? Odpowiedź jest dość brutalna i brzmi: zostaną zniszczone.

Wycofywanie z rynku wszystkich egzemplarzy Galaxy Note 7 to arcytrudne zadanie. Samsung robi, co może, żeby przekonać klientów do zwrotu smartfona, ale już teraz wiadomo, że nie każdy go odda. Mimo to, do jego siedziby i tak trafi wiele setek tysięcy sztuk i coś z nimi trzeba zrobić.

Producenci mają w zwyczaju odnawiać swoje urządzenia i sprzedawać je jeszcze raz. Poszczególne części również są często wykorzystywane po kilka razy. Chodzi tu zarówno o kwestie finansowe, jak i względy środowiskowe. Takie postępowanie generuje bowiem nie tylko oszczędności, ale jest też bardziej ekologiczne. A to ostatnie, jak wiemy, w dzisiejszych czasach stanowi bardzo ważny element wizerunku każdej, szanującej się marki.

Samsung jednak nie ma zamiaru postąpić analogicznie z Galaxy Note 7. Koreańczycy poinformowali, że wszystkie egzemplarze zostaną zniszczone. Organizacje proekologiczne, m.in. Greenpeace, już zażądały, aby producent podał do publicznej wiadomości, w jaki sposób smartfony zostały „unicestwione”.

Źródło: Motherboard przez SamMobile, The Verge