Co powiecie na bardziej szczegółową specyfikację nowych tabletów Surface? Jest miodnie | Tabletowo.pl

Co powiecie na bardziej szczegółową specyfikację nowych tabletów Surface? Jest miodnie

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft-Surface-Pro-3-4-538x400

Od prezentacji nowych Surface’ów minęło już kilka dni – powiedzieliśmy, co myślimy o nich i ja i Piotr Górecki. Mnie się one niezbyt spodobały, bo czekaliśmy na co innego, a Piotr wyraził dla nich swoją aprobatę. W jednym na pewno się zgodzimy, że te urządzenia są cholernie wydajne, a teraz wiemy o nich odrobinę więcej, niż wcześniej.

Wiemy też, jaki model został zaprezentowany podczas konferencji, na której miało miejsce zaprezentowanie urządzenia. W tym wypadku mieliśmy do czynienia z tabletem Surface napędzanym procesorem Intel Core i5-4300U, taktowanym zegarem o częstotliwości 1,9 GHz, mogącym pracować także w trybie TurboBoost aż do 2,9 GHz. Ponadto, w urządzeniu nad wideo czuwa układ graficzny Intel HD4400. Jest to ten sam układ, który znajdował się w Surface 2. Tablet z tym procesorem dostępny jest w dwóch wersjach – z 4 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane oraz 8 GB pamięci RAM i podwojoną ilością miejsca na pliki – jest to już 256 GB. W sprzedaży w USA i Kanadzie będą one dostępne już 20 czerwca, a na świecie w sierpniu.

Model najsłabszy jest napędzany procesorem Core i3-4020Y wraz z układem graficznym Intel HD Graphics 4200. Posiada także 4 GB pamięci RAM i tylko 64 GB przestrzeni na dane. Natomiast najmocniejsza propozycja od Microsoftu to już Intel Core i7-4650, który bazowo działa na zegarze o częstotliwości 1,7 GHz, natomiast może rozwinąć skrzydła w trybie Turbo aż do 3,3 GHz. Dodatkowo, w najmocniejszym tablecie Surface znajdzie się układ graficzny HD5000.

Do tych urządzeń będzie można podłączy maksymalnie dwa zewnętrzne wyświetlacze. Pod tym względem występują jednak pewne różnice. Dzięki zastosowaniu mocniejszych układów graficznych, wersje z Core i5 i i7 będą w stanie obsłużyć dwa zewnętrzne urządzenia do wyświetlania w trybie do maksimum 2880×1800 pikseli przy częstotliwości odświeżania 60 Hz, natomiast najsłabsza wersja z Core i3 obsłuży także maksymalnie dwa monitory, jednak w niższej rozdzielczości – 1920 x 1200 pikseli przy takim samym odświeżaniu. Aby podłączyć do tabletu zewnętrzne wyświetlacze, należy posiadać urządzenie zgodne ze standardem Mini DisplayPort.

Źródło: wpcentral.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona