fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #6

Tradycyjnie, jak co tydzień, przygotowałem dla Was listę sześciu ciekawych gadżetów, które można kupić w chińskich sklepach internetowych do 10 dolarów. Tym razem znajdują się na niej akcesoria, które możecie kupić na Aliexpress. Zapraszam do lektury. 

fot. Aliexpress

Sezon wakacyjny już się kończy, ale ja chciałbym Wam polecić magnetyczny uchwyt samochodowy z teleskopowym ramieniem. Większość uchwytów z magnesem jest przeznaczona do montażu w kratce nawiewu. Czasami jest tak, że kratki znajdują się pod dziwnym kątem lub po prostu nie chcemy montować do nich uchwytu. Wtedy warto zainteresować się konstrukcją z teleskopowym ramieniem. Dlaczego? Największym plusem są duże możliwości regulacji, dzięki którym istnieje możliwość montażu w trudniej dostępnych miejscach (np. przy mocno ściętych szybach). Cena, jaką przyjdzie Wam zapłacić za to akcesorium, to 9,09 dolara (czyli około 33,70 złotych). Jeżeli chcecie więcej poczytać o różnych uchwytach, to zapraszam do mojego artykułu.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/07/31/wybor-uchwytu-samochodowego-nie-jest-latwy-pomagamy/

Magnetyczny uchwyt samochodowy możecie kupić >tutaj< 

fot. Aliexpress

Producenci laptopów powoli odchodzą od tradycyjnych portów na rzecz USB Typu C lub Thunderbolt 3. Niektórzy z nich np. Huawei w zestawie dodają HUB, który umożliwia podłączenie większej liczby urządzeń. W przypadku, gdy go jednak nie macie, a potrzebujecie, warto zainteresować się propozycjami z Chin. Ja chciałbym polecić Wam HUB składający się z pięciu portów: dwóch USB 3.0, slotów na karty SD i microSD oraz portu USB Typu C. Jego cena wynosi 9,89 dolara (czyli około 36,70 złotych) i jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

HUB 5-w-1 możecie kupić >tutaj<

fot. Aliexpress

Follow focus służy do uzyskania filmowego efektu zmiany ostrości oraz jej precyzyjną regulację. Jako że profesjonalne narządzenie jest drogie to początkujący często decydują się na zrobienie go samemu przy pomocy gumek recepturek. Na chińskich portalach dostępne są podstawowe follow focus, które moim zdaniem są warte uwagi. Oczywiście, są to podstawowe modele bez blokad i podziałek, jednak dzięki cenie wynoszącej 1,83 dolara (czyli około 7 złotych), są ciekawym konkurentem dla domowych konstrukcji.

Follow focus możecie kupić >tutaj<

fot. Aliexpress

Domyślam się, że większość z Was korzysta z tradycyjnych myszek. Od pewnego czasu producenci zaczynają eksperymentować i tworzyć nowe wariacje tego przedmiotu, które np. trzyma się w pionie. Chińczycy poszli o krok dalej i wymyślili miniaturowe myszki, które można umieścić na palcu. Oczywiście są bezprzewodowe i zasilane za pomocą baterii AAA. W teorii, dzięki takiemu nowoczesnemu gryzoniowi, użytkownicy nie muszą odrywać rąk od klawiatury. Cena wynosi 6,99 dolara (czyli około 26 złotych).

Bezprzewodową myszkę zakładaną na palec możecie kupić >tutaj< 

fot. Aliexpress

Zdaję sobie sprawę z faktu, że obecnie już większość telefonów obsługuje karty nanoSIM, lecz czasami sytuacja wymaga zastosowania innego standardu. Wtedy pojawia się problem z włożeniem małej karty do dużego gniazda. Na pomoc przychodzi zestaw adapterów, dzięki któremu można zmienić kartę nanoSIM w microSIM lub SIM, a microSIM w SIM. Cena tego zestawu wynosi 42 centy (czyli około 1,52 złote) i wydaje mi się, że każdy powinien wyposażyć się w to akcesorium – nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Adapter 3-w-1 do kart SIM możecie kupić >tutaj<

fot. Rock

Okazuje się, że w cenie do 10 dolarów można również kupić słuchawki i to takie, które grają przyzwoicie. Rock Zircon to konstrukcja dokanałowa zamknięta, charakteryzująca się sygnaturą „V”. Jest to zatem idealny wybór dla osób, które preferują dużą ilość wysokich tonów i basu. Dodatkowym atutem, jest ciekawa i wyróżniająca się stylistyka, dzięki której słuchawki wyróżniają się z tłumu. Ich cena wynosi 9,74 dolara (czyli około 36 złotych).

Słuchawki Rock Zircon możecie kupić >tutaj<

Który z tych gadżetów uważacie za najciekawszy? A może któryś z nich posiadacie? Jeżeli tak to koniecznie podzielcie się opinią jak się sprawuje.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com