Co by było, gdyby Apple zainspirowało się… BlackBerry? | Tabletowo.pl

Co by było, gdyby Apple zainspirowało się… BlackBerry?

Dołącz do dyskusji 0

Apple jako jedyne od samego początku zupełnie samodzielnie projektuje swoje urządzenia. Mam tu na myśli ich design, który jest unikalny i zawsze wymyślony przez samych Amerykanów. Inni producenci w mniejszym lub większym stopniu inspirują się wyglądem smartfonów i tabletów od Apple, a niektórzy wprost go kopiują (jak na przykład Oppo). Pomyślcie jednak, co by było, gdyby sytuacja się odwróciła i to gigant z Cupertino zaczerpnął trochę od jednego z konkurentów?

Chodzi tu konkretnie o BlackBerry i jego najnowszy w portfolio model Priv. Niemiecki serwis Curved pokusił się o stworzenie konceptu iPhone’a, oznaczonego jako 6k. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak „tradycyjny” smartfon od Apple. Po chwili jednak orientujemy się, że w smukłej obudowie skrywa się wysuwana, fizyczna klawiatura QWERTY.

Curved zaznacza, że nie jest to koncept iPhone’a 7/7 Plus, lecz iPhone’a 6 z fizyczną klawiaturą QWERTY (wysuwaną po naciśnięciu odpowiedniego przycisku) – stąd nazwa iPhone 6k. Pomimo jej zastosowania wymiary smartfona miałyby pozostać takie same, jak w oryginale. Kształt oraz ułożenie klawiszy klawiatury jest natomiast identyczne, jak wirtualnej w iOS.

Poniżej zdjęcia iPhone’a 6k, porównujące go z BlackBerry Priv. Nie wiem, jak Was, ale mnie chyba wzrok zawodzi, ponieważ są one tak realistyczne, jakby przedstawiały prawdziwy produkt. Sami zobaczcie:

Na koniec jeszcze krótkie wideo, prezentujące iPhone’a 6k z każdej strony:

Oczywiście nie ma szans, żeby powyższy koncept przełożył się na rzeczywistość. Chyba, że BlackBerry Priv odniesie spektakularny sukces i stanie się bestsellerem, sprzedawanym w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Tylko to zmusiłoby konkurencję do „zainspirowania się” nim i wypuszczania podobnych mu smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY. Oczywiście do tego nie dojdzie, nawet sami Kanadyjczycy nie są takimi optymistami i liczą na „zaledwie” 5 milionów sprzedanych sztuk rocznie i to wszystkich swoich modeli. Ale przynajmniej fajnie jest zobaczyć, co by było, gdyby to ktoś inny zaczął wyznaczać trendy w kwestii designu.

Źródło: Curved

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona