CityBee chce zmienić polski rynek car-sharingu. Już w październiku będziesz mógł wypożyczyć samochód dostawczy

Na pewno mieliście okazję spotkać się z usługą car-sharingu, którą na terenie naszego kraju świadczy niejedna firma. Już niedługo Polacy będą mogli wynająć na minuty nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze. Na rynek wkracza CityBee.

CityBee to operator, który podbił już Litwę. Oferuje tam blisko 800 pojazdów, do których zaliczają się samochody osobowe, rowery czy właśnie pojazdy dostawcze. W Polsce klienci mogą już wypożyczyć Reanult Kangoo od Traficara pod krakowską IKEĄ, a także Nissana eNV-200 od operatora Vozilla. Warto zaznaczyć, że nowy gracz zacznie rozpowszechniać swoje usługi już od października tego roku.

Reklama

Jakimi pojazdami przyjdzie nam jeździć?

Z informacji zawartych na stronie operatora, możemy dowiedzieć się, że flota ma być wyposażona w Fiaty Ducato – generację produkowaną od 2014 roku, która w słabszym wariancie może być wyposażona w silnik o pojemności skokowej wynoszącej 2.0 (115 KM), zaś w najmocniejszym – 3.0 (180 KM). Moim zdaniem wypożyczalnia zdecyduje się na najsłabszy silnik, ale… czy to ważne? W końcu oferta przeznaczona jest osobom, które potrzebują taniego transportu przedmiotów o większych gabarytach.

Opłaty za dystans mają nie być naliczane przez pierwsze 50 km, a po przekroczeniu tych „widełek”, doliczana do rachunku kwota wynosi 0,65 zł/km. Do wspomnianego limitu płacimy jedynie za czas wynajmu, którego koszt wynosi odpowiednio – 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień oraz 1299 zł za cały tydzień. Koszty eksploatacyjne, takie jak paliwo czy ubezpieczenie, są już wliczone.

Specjalna oferta na start

CityBee przygotował specjalną ofertę w związku z rozpoczęciem swojej działalności. Po wypełnieniu formularza dostępnego na ich stronie, będziecie mogli wypożyczyć samochód na godzinę za darmo. Link do formularza dostępny jest tutaj. Z tego co możemy przeczytać w regulaminie promocji, z oferty wypożyczenia będziemy mogli skorzystać w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Wygląda na to, że firma wejdzie na polski rynek już na początku października – z promocji można skorzystać jeszcze tylko przez tydzień.

Jestem ciekawy jak na wprowadzenie samochodów dostawczych zareagują inni dostawcy tacy jak Panek, 4Mobility, Vozilla czy Traficar. Jak zawsze przy okazji wchodzenia nowej firmy mamy nadzieję, że konkurencja pozytywnie wpłynie na rynek wypożyczalni samochodów na minuty.

Źródło: antyweb.plrp.pl