Ci spece od reklamy pomogą Nokii – to oni poprowadzą kampanie promujące nowe smartfony

HMD Global, które obecnie jest w posiadaniu praw do mobilnej marki „Nokia”, wybrał agencję, która zajmie się marketingiem ich nadchodzących produktów. Z racji tego, że na rynku technologii mobilnych jest dość tłoczno, a kultowe logo zobowiązuje, HMD chciało wybrać kogoś, kto zna się na rzeczy. Promocją nowej Nokii zajmie się Mother.

Reklama

„Nokia jest ikoną, rozpoznawalną globalnie firmą i zaufaną marką. Jako wyłączny licencjobiorca marki Nokia dla telefonów komórkowych i tabletów, naszą ambicją było znalezienie agencji, która potrafiłaby uchwycić ducha tej firmy, i jednocześnie potrafiącą wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za reklamę nowej gamy produktów wprowadzanych na rynek.” – mówi szef marketingu HMD Global, Pekka Rantala. „Jesteśmy przekonani, że Mother jest partnerem, którego szukaliśmy. To oni pomogą nam pokazać nowe produkty Nokii nowemu pokoleniu użytkowników”.

Reklama

„Nokia jest firmą znaną i lubianą na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z HMD Global przy tworzeniu nowego rozdziału w historii tej marki”
– współzałożyciel Mother, Robert Saville. 

Pierwszym zleceniem agencji będzie poprowadzenie ogólnoświatowej kampanii reklamowej dla następnej generacji smartfonów od Nokii, która ma pojawić się w drugiej połowie 2017 roku. Następnie Mother będzie dalej współpracować z HMD Global przy promocji kolejnych urządzeń.

Nowojorska agencja Mother prowadziła ostatnio kampanie reklamowe dla Stowarzyszenia Producentów Diamentów („Real is Rare”), wspierała program dotacji organów („Organize”) i tworzyła reklamę dla IKEI (poniżej).

https://youtu.be/1KwfxOfNJXY

Rynek elektroniki jest trudny. Microsoft boleśnie przekonał się, że posiadanie logo, które wywołuje pozytywny sentyment, to za mało, żeby sprzedać urządzenie. HMD Global wydaje się być tego świadome, dlatego firma postanowiła przytomnie zainwestować w reklamę. Czy skutecznie – zobaczymy.

 

źródło: adweek.com

 

 

 1. Jeśli telefony ” Nokia ” będą miały zachowany stosunek cena/jakość, a sama jakość będzie na odpowiednio dobrym poziomie to reklama może sporo pomóc. Mam nadzieję, że pokażą coś mocnego z dużym ekranem. Nie ukrywam, że chociażby z sentymentu byłbym skłonny kupić coś made by Nokia :)

  1. Jakość / cena to masz przy chińskich producentach. Nokia będzie marka premium. Najczęściej na takich się zarabia, zresztą jest za tłoczno, a segment tanich maja Chińczycy.

 2. Niech zgadnę, kolejny smartfon z Androidem w morzu podobnych słuchawek?. Nokia przegrała rynek mobilny, bo przespała smartfony. Ceny słuchawek Nokii po prostu były z kosmosu. Kiedy się zorientowali było za późno, wszedł Samsung i zalał wszystkie półki cenowe. Teraz Samsung podąża tą samą drogą co Nokia, ale na rynku pojawił się Huawei i Xaomi (i inne). Ci jeśli utrzymają kurs, nie będzie miejsca dla innych. Historia lubi się powtarzać.

  1. Coś w tym jest. Nokia N96 nie specjalnie oferowała więcej niż N95 a cena jak na tamte czasy była dosyć zaporowa. Podczas gdy android zdobywał coraz większy udział na rynku Nokia cały czas wojowała symbianem. Potem był MeeGo, który miał spory potencjał a ostatecznie jak się skończyło każdy wie. Wszystko przez to, że Nokia była tak pewna siebie i uważała, że ona nie musi się dostosowywać do rynku.

   Aktualnie nie tylko Samsung podąża złą drogą. Sporo producentów wciska nam, że dobre smartfony muszą kosztować. Ceny 3K w dniu premiery i nadal widać telefony się sprzedają. Niestety, póki stan rzeczy się nie zmienia, a ludzie za kilkanaście % większej wydajności będą płacić kilkadziesiąt % więcej SAmsung i inni są bezpieczni. Niestety Xiaomi i inni swoje ceny dostosowują do cen ” dużych ” producentów. Jeśli marki premium kosztują po 3 tysiące, to oni będą sobie liczyć nie 1500 a 2300 np.

     1. No jak pamiętam to oferował personalizację, menadżera plików, dobry odtwarzacz, pelno aplikacji, nie wymagał umieszczania plików w wybranym przez producenta folderach i wiele innych funkcji, których próżno szukać w wm10.

 3. Ta mieli logo Nokii i dali protezę systemu i oto efekt. Nie pomogły nawet obietnice itd. To musiało upaść, a teraz liczę na wielki powrót bez protez od MS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama