Chuwi VX8 - najnowsza technologia i niski koszt 17

Chuwi VX8 – najnowsza technologia i niski koszt

W zeszłym tygodniu Marcin pisał o premierze najnowszego procesora od MediaTek – MT8127, tymczasem firma Chuwi zapowiedziała budżetowy tablet, wykorzystujący własnie tę jednostkę. I chyba nic w tym dziwnego, że jakiś producent chce zastosować w swoim sprzęcie nowe technologie od razu po ich premierze, ale – co ciekawe w tym przypadku – za tablet Chuwi VX8 wcale nie będzie trzeba zapłacić wysokiej ceny – mówi się, że będzie to 80$/ 59 €/ ~ 250 zł. 

Model VX8 ma mieć 8-calowy ekran (o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli), 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej (nie znalazłam informacji o możliwości rozszerzenia tejże) i Androida 4.4, do tego dwie kamery: 3- i 2- MP (ta… hmm… lepsza [choć trochę marna przecież] z tyłu, rzecz dość oczywista) oraz przyzwoitą baterię o pojemności 4000 mAh. Tablet posiada również Wi-Fi, GPS, NFC, Bluetooth oraz wejścia  HDMI i USB OTG. Data premiery jeszcze nie jest znana. Z opisu widać natomiast, że urządzenie to nie będzie w stanie w pełni wykorzystać mocy procesora – jak pisał Marcin, nowy MediaTek obsłuży rozdzielczość ekranu Full HD, a tu dostaniemy tylko HD, ponadto aparat mógłby mieć do 13 MP, mamy słabe 2- i 3- MP kamerki. Czy za to będzie szybki i wygodny w użyciu?

W internecie pojawiły się spekulacje jakoby Chuwi VX8 mógł być ciekawą alternatywą dla (niedawno odnowionego) tabletu Nexus 7 2012. Myślicie, że rzeczywiście może stać się popularny, zwłaszcza przy spodziewanej, niskiej cenie?