Chuwi VX8 już niebawem z czterordzeniowym procesorem Intel Atom Bay Trail | Tabletowo.pl

Chuwi VX8 już niebawem z czterordzeniowym procesorem Intel Atom Bay Trail

Dołącz do dyskusji 0

Ponad miesiąc temu Iwona pisała o tablecie Chuwi VX8, który według niektórych miał być ciekawą alternatywą dla Nexusa 7. Urządzenie to wyposażone zostało przez producenta w procesor MediaTek MT8127 wchodzący w tamtym czasie na rynek. Dziś dowiedzieliśmy się, że producent już niebawem zaprezentuje odświeżony model z jednostką Intel Atom Bay Trail.

Druga generacja tabletu będzie się sporo różniła od pierwszej specyfikacją. Na jego pokładzie znajdziemy o jeden gigabajt więcej pamięci operacyjnej (teraz będzie to 2 GB), lepszy aparat fotograficzny, bo z matrycą 5-megapikseli oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Wspomniany wcześniej procesor Intel Atom Bay Trail ma być jednostką 64-bitową, zapewniającą stabilną pracę pod kontrolą Androida w wersji 4.4 Kit Kat oraz opcjonalnie Windowsa 8.1. Ponadto znajdziemy tutaj 8-calowy wyświetlacz pracujący z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 3G oraz GPS.

Jednak nie tylko specyfikacja będzie  inna. Urządzenie ma być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, a obudowa mieć grubość zaledwie 7,5 mm. Trzeba przyznać, że w porównaniu z pierwszą generacją Chuwi VX8 v2 prezentuje się znacznie ładniej. Zresztą, oceńcie sami:

Cena oraz data premiery nie są jeszcze znane. Warto jednak wspomnieć, że Chuwi VX8 v1 jest obecnie dostępny za 106 dolarów w sklepie dinodirect.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona