Chuwi VX8 – najnowsza technologia i niski koszt

W zeszłym tygodniu Marcin pisał o premierze najnowszego procesora od MediaTek – MT8127, tymczasem firma Chuwi zapowiedziała budżetowy tablet, wykorzystujący własnie tę jednostkę. I chyba nic w tym dziwnego, że jakiś producent chce zastosować w swoim sprzęcie nowe technologie od razu po ich premierze, ale – co ciekawe w tym przypadku – za tablet Chuwi VX8 wcale nie będzie trzeba zapłacić wysokiej ceny – mówi się, że będzie to 80$/ 59 €/ ~ 250 zł. 

Model VX8 ma mieć 8-calowy ekran (o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli), 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej (nie znalazłam informacji o możliwości rozszerzenia tejże) i Androida 4.4, do tego dwie kamery: 3- i 2- MP (ta… hmm… lepsza [choć trochę marna przecież] z tyłu, rzecz dość oczywista) oraz przyzwoitą baterię o pojemności 4000 mAh. Tablet posiada również Wi-Fi, GPS, NFC, Bluetooth oraz wejścia  HDMI i USB OTG. Data premiery jeszcze nie jest znana. Z opisu widać natomiast, że urządzenie to nie będzie w stanie w pełni wykorzystać mocy procesora – jak pisał Marcin, nowy MediaTek obsłuży rozdzielczość ekranu Full HD, a tu dostaniemy tylko HD, ponadto aparat mógłby mieć do 13 MP, mamy słabe 2- i 3- MP kamerki. Czy za to będzie szybki i wygodny w użyciu?

W internecie pojawiły się spekulacje jakoby Chuwi VX8 mógł być ciekawą alternatywą dla (niedawno odnowionego) tabletu Nexus 7 2012. Myślicie, że rzeczywiście może stać się popularny, zwłaszcza przy spodziewanej, niskiej cenie?

Komentarze

 • Misiek

  … oooo poprawki strony :)) od razu dużo lepiej :)
  pozdr

  • lexer

   Ufff, ulżyło mi – uwielbiam taki dwukolumnowy design a teraz coraz częściej na stronach widzi się naćkane tych notateczek, że strona jest kompletnie nieczytelna. Good job! :)

 • ja€ek

  Dwie uwagi/pytania do pani polonistki :)

  1. “… za tablet Chuwi VX8, wcale nie będzie trzeba zapłacić wysokiej ceny…”

  Czy aby na pewno stawia się przecinek przed “wcale” w tym wypadku? :P A może chciała go pani użyć jako pauzy oddechowej? :P

  2. “Z opisu widać natomiast, że urządzenie to nie będzie w stanie w pełni wykorzystać mocy procesora”

  Chyba trochę niefortunne określenie, bo choć jest to, jak widzę, mocny procesor, to zapewne w niejednym wymagającym zadaniu mocy procesorowi nawet zabraknie, więc w tym przypadku lepiej pisać o potencjale procesora, który to nie koniecznie jest synonimem mocy :P Albo raczej należałoby stwierdzić, że to procesor nie jest w stanie w pełni pokazać swoich możliwości w tym urządzeniu.

  A wracając do tematu, to ten tablet byłby ciekawą alternatywą nawet dla Nexusa 7 2013, o ile trafi na nasz rynek w tak atrakcyjnej cenie, co oczywiście nie nastąpi. :P

  • ja€ek

   tak wiem, “nie koniecznie” pisze się łącznie :P

  • Iwona Sewera

   Ad. 1 – nie znam reguły, która by mówiła o stawianiu przecinka przed “wcale”. W tym zdaniu natomiast przecinek rzeczywiście nie był koniecznie potrzebny – przecinki wokół sformułowania “za tablet Chuwi VX8” miały początkowo oddzielać wtrącenie, potem zdanie trochę zmieniłam i zapomniałam wyrzucić znak. Cóż, jestem człowiekiem, a nie maszyną. Wszyscy popełniamy błędy, a najtrudniej nam zauważyć swoje własne, dlatego też np. nawet najlepsi pisarze korzystają z usług profesjonalnych korektorów. W każdym razie zdanie poprawione :) Dziękuję :)
   Ad. 2 – pisząc o procesorze od razu zaznaczyłam, że chodzi mi o wykorzystanie mocy tylko w tych dwóch kwestiach, które opisałam (wyświetlacz i kamera). Zdaję sobie sprawę z faktu, iż może się zdarzyć, że tej mocy mu zabraknie, stad też dalej pojawiło się pytanie o szybkość i wygodę użycia (co będzie do sprawdzenia dopiero kiedy sprzęt trafi do użytku).

   PS. – ukończenie polonistyki nie sprawia, że ktoś staje się wyrocznią w kwestiach poprawności zapisu ;) serio. A i ja sama nigdy nie twierdzę, że pozjadałam wszystkie rozumy. Cały czas się uczę i staram rozwijać, a to co robię, próbuję robić jak najlepiej. Jednak nie zawsze wszystko się udaje.

   • ja€ek

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Odniosłem wrażenie, że wzięła Pani sobie zbytnio do serca moje spostrzeżenia, udzieliwszy mi wykładu o ułomności ludzkiej natury ;) A tak się składa, że chyba niewiele jest osób na tym świecie mających większą ode mnie świadomość tej człowieczej cechy. Moje intencje były, że tak powiem, czysto ciekawsko-psotne, bez zamiaru podważania kompetencji i bez zamiaru odbierania niezbywalnego ludzkiego prawa do popełniania błędów. A na koniec, folgując swojej złośliwej naturze, ośmieliłem się dopatrzyć jeszcze jednego przewinienia. “Media Tek” wszędzie i zawsze piszemy łącznie :P Pozdrawiam.

    • Iwona Sewera

     Nie pomylił się Pan z tym wrażeniem – mam w sobie coś z perfekcjonisty – chciałabym wykonywać bezbłędnie te czynności, które są dla mnie ważne, a kiedy zostaję przyłapana na niedopatrzeniach to się złoszczę i zamieniam w jędzę ;) Oczywiście zła jestem sama na siebie.

     Jeszcze sporo nauki i pracy nad sobą mnie czeka.

     Dziękuję bardzo za Pańskie spostrzeżenia i łagodny ton wypowiedzi :)

     • ja€ek

      Ależ proszę tak bardzo nie dążyć do doskonałości, bo kiedy już ją Pani osiągnie, to na wszystkich wokół będzie Pani patrzeć ze wzgardą i politowaniem, a wówczas życie stanie się dopiero nieznośne. Coś o tym wiem. Żartuję :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona