Chuwi V17HD: czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz Android 4.4 za 48 dolarów. Da się jeszcze taniej? - Tabletowo.pl

Chuwi V17HD: czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz Android 4.4 za 48 dolarów. Da się jeszcze taniej?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Chuwi V17HD: czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz Android 4.4 za 48 dolarów. Da się jeszcze taniej? Chińskie Ciekawostki Nowości

Gdy dwa dni temu, chcąc przestrzec Was przed nieostrożnym oszczędzaniem, surowo oceniłem Pipo Talk T4 (i słusznie!), wielu z Was zarzucało mi, iż nie mam racji, twierdząc że za 200 złotych trudno jest znaleźć sensowne urządzenie z niezłą specyfikacją. Mamy jednak rok 2014, a ja nadal będę upierał się przy tym, że rozdzielczość WVGA w phabletach/tabletach jest po prostu za niska do komfortowego korzystania z urządzenia. Wiem o tym nie tylko ja, ale także producenci, którzy coraz rzadziej prezentują sprzęt o tak archaicznych parametrach technicznych. A że skonstruować bardzo tani sprzęt z niezłą specyfikacją się da, pokazała firma Chuwi. I to właśnie jej produkt chciałem Wam dziś przedstawić. Poznajcie Chuwi V17HD – tablet za 48 dolarów!

Urządzenie to, mimo swej niewiarygodnie niskiej ceny (w przeliczeniu jest to na dzień dzisiejszy 145 złotych), ma naprawdę solidną specyfikację, którą absolutnie muszę pochwalić. Urządzenie posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 o taktowaniu 1,6 GHz na rdzeń, GPU Mali-400 MP4 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Jak widać, nawet pomimo maksymalnego cięcia kosztów, parametry techniczne Chuwi V17HD nadają się do normalnego użytkowania. Reszta specyfikacji urządzenia obejmuje 8 GB wbudowanej pamięci na dane, WiFi, przednią kamerkę do wideorozmów, głośnik monofoniczny i Androida 4.4 KitKat. Jeśli nie tak ma wyglądać oszczędzanie „z głową”, to faktycznie – posypuję głowę popiołem.

Jak wspominałem, tablet Chuwi kosztuje w Chinach 48 dolarów, co daje w przeliczeniu 145 złotych (bez podatków). Wydaje się, że cena ta nokautuje wszystkie podobne urządzenia z najniższej półki. Jestem bardzo ciekaw, czy da się wyprodukować jeszcze tańsze urządzenie z przyzwoitą specyfikacją.

A Wy jak uważacie? Czy jest miejsce na kolejne rekordy pod względem produkcji tabletów w bardzo niskiej cenie?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona