Chronologiczny Twitter w oficjalnej aplikacji – od teraz także dla użytkowników smartfonów z Androidem

Niecały miesiąc temu użytkownicy iPhone’ów mogli cieszyć się z nowej funkcji aplikacji Twittera, która pozwala łatwo przełączać się między dwoma sposobami wyświetlania tweetów. Na smartfonach z Androidem dotąd pokazywały się one w kolejności, o której decydowały algorytmy, co nie zawsze było zgodne z chronologią ich publikacji. Od wczoraj funkcja z aplikacji na iOS trafia także na telefony z systemem od Google.

Użytkownikom aplikacji Twittera na Androidzie, w prawym górnym rogu interfejsu powinna pojawić się ikonka gwiazdki (lub też „iskierki”). Kiedy jej dotkniemy, otworzy się małe okno, dzięki któremu możemy zdecydować, czy chcemy by tweety pojawiały się na naszym strumieniu aktualności w kolejności chronologicznej czy też wolimy pozwolić, by algorytmy dobierały dla nas najważniejsze wiadomości, spychając kolejność ich publikacji na nieco dalszy plan.

Reklama

Decyzja ta ma swoje konsekwencje również w tym, jakie notyfikacje pojawiają się nam u góry ekranu. Przy wybraniu opcji widoku najważniejszych tweetów, będzie tam wyskakiwać małe powiadomienie dotyczące tego kto napisał nowe tweety. W przypadku ustawienia chronologicznej osi czasu, niebieski bąbel z tekstem poinformuje nas tylko o tym, że pojawiły się nowe posty.

Funkcja „iskierki” udostępniana jest za pośrednictwem aktualizacji po stronie serwera, więc użytkownicy Androida nie muszą podejmować żadnych kroków, by ją pobrać. Czasem wystarczy wyłączyć Twittera i uruchomić go ponownie, żeby tego typu zmiany pojawiły się w interfejsie.

 

źródło: własne