Chronologiczny Twitter już na iOS. Użytkownicy aplikacji na Androida jeszcze poczekają

W czasach, kiedy feed Twittera można było z czystym sumieniem nazwać „timelinem”, było jakby łatwiej. Tweety przeglądało się chronologicznie, bez strachu, że opuścimy jakąś istotną informację. Te czasy już nie wrócą, nasilenie FOMO już się nie zmniejszy, ale przynajmniej chronologiczny Twitter pojawił się znów jako opcja.

Po tym jak w połowie września Twitter zapowiedział wielki powrót chronologicznej osi czasu, przyszły czas na testy. Te najwyraźniej poszły na tyle sprawnie, a testerzy byli z „nowej” funkcji na tyle zadowoleni, że serwis wprowadza wybór uporządkowania tweetów na feedzie do oficjalnej aplikacji na iOS.

Reklama

Żeby najnowsze tweety pokazywały nam się jako pierwsze na osi czasu, będziemy musieli tapnąć w ikonkę gwiazdki w prawym górnym rogu interfejsu aplikacji. Będzie trzeba robić to często, ale po jakimś czasie, kiedy program „zorientuje się”, że jest to dla nas najważniejszy sposób na przeglądanie zawartości serwisu, będzie włączać taki widok domyślnie.

Twitter w ten sposób ułatwia życie osobom śledzącym jakieś wydarzenia na żywo, na przykład mecz sportowy czy galę oscarową. W trakcie ich trwania zdarzało się bowiem niejednokrotnie, że feed „podbijał” do góry jakiś popularny wpis, choć tweet miał już kilkanaście minut. A podczas zapoznawania się z jakąś relacją na bieżąco, taki „powrót do przeszłości” potrafił wybić człowieka z rytmu.

Nową opcję Twitter nazywa „iskierką”. Powinna trafić również na aplikację dla Androida w ciągu najbliższych dni.

 

źródło: Twitter