Chrome OS 77 dodaje obsługę Asystenta Google | Tabletowo.pl

Ktoś z Was ma Chromebooka? Aktualizacja do Chrome OS 77 dodaje obsługę Asystenta Google

Dołącz do dyskusji 0

Chrome OS 77 powoli wkracza na Chromebooki, przynosząc wyczekiwane zmiany, wśród których najważniejszą jest wsparcie dla Asystenta Google.

Chrome OS już od jakiegoś czasu ma coraz więcej wspólnego z Androidem. Poprzednie dodatki obejmowały na przykład obsługę sklepu Google Play, co jeszcze bardziej połączyło te dwa systemy, albo dokładniej: przybliżyło Chrome OS do Androida.

Chrome OS 77 – zmiany i poprawki

Najważniejszą zmianą w Chrome OS 77 jest dostępność Asystenta Google w systemie. Większość Chromebooków, po zainstalowaniu tej stabilnej wersji systemu, będzie mogło skorzystać na obecności wirtualnego pomocnika. Nie chodzi tylko o znajdowanie odpowiedzi w sieci, ale będzie też mógł on pomagać w zarządzaniu wydarzeniami w kalendarzu czy ustawianiu przypomnień.

Oprócz tej najistotniejszej wartości dodanej, pojawiły się nowe ułatwienia w aplikacji Family Link, która nadaje poszczególnym użytkownikom urządzenia różne uprawnienia. Na przykład dzieciom można teraz w prosty sposób modyfikować wyznaczony czas na ekranie, bez konieczności zmieniania całego harmonogramu czy ręcznego powiększania czy zmniejszania dziennego limitu. „Sztywne” ustawienia pozostaną, a administrator będzie mógł szybko dodać bądź ująć coś z przysługujących dzieciom minut zabawy.

Jest jeszcze funkcja ułatwień dostępności, która przewiduje automatyczne klikanie dla tych, którzy mają zaburzenia motoryczne i trudno im obsługiwać Chromebooka za pomocą kliknięć i przeciągnięć. Po raz pierwszy pokazano ją w Chrome OS 76, a teraz została dodatkowo ulepszona.

laptop Lenovo Chromebook C340-15

Lenovo Chromebook C340-15 (fot. Lenovo)

Nie ma tego dużo, bo i sam Chrome OS nie jest nazbyt złożonym systemem. Liczba jego użytkowników wciąż nie jest zatrważająco duża, ale coraz częściej można spotkać osoby, które cenią sobie laptopy z systemem Google za ich prostotę i długie działanie na baterii.

Być może ktoś z Was korzysta z Chromebooka – dla takich osób powyższe usprawnienia mogą w dużym stopniu wpłynąć na sposób obsługi urządzenia. Wszak integracja Asystenta Google z Chrome OS to coś, na co – przynajmniej niektórzy – czekali od samego początku jego istnienia.

źródło: Google przez Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona