Chiński Dzień Singla zawitał do kraju nad Wisłą. Dzień Niepodległości będzie obfitował w różnego rodzaju promocje

Akcja partnerska

Nie ma takiej promocji, która nie byłaby mile widziana przez fanów technologii. Wystarczy więc, żeby gdzieś zagranicą pojawiła się okazja do obniżenia cen elektroniki, abyśmy z miłą chęcią się do niej przyłączyli. Co prawda chiński Dzień Singla pokrywa się z naszym Narodowym Świętem Niepodległości, ale to nie oznacza, że tego dnia nie będzie można polować na różnego rodzaju okazje. Dwa rodzime sklepy już teraz szykują oferty na nadchodzącą niedzielę.

Skąd wziął się Singles’ Day?

11 listopada ma w Chinach zupełnie inny wymiar niż w Polsce. Tego dnia większość sklepów organizuje słynące z rozmachu wyprzedaże. Ale dlaczego akurat pod szyldem Singles’ Day? W 1993 studenci z uniwersytetu Nanjing uznali tę datę za odpowiednią do celebracji swojej samotności – cztery jedynki symbolizują czterech singli zebranych wokół jednej idei. Bo w końcu nie tylko zakochani mogą mieć swój dzień, prawda? Ich pomysł szybko rozpowszechnił wśród mieszkańców Państwa Środka.

Reklama

Wraz z upływem czasu okazało się, że 11 listopada wszystkie sklepy zaczynają przeganiać się w różnego rodzaju ofertach promocyjnych i aby zobrazować skalę tego zjawiska, wystarczy tylko dodać, że Dzień Singla bywa określany Chińskim Czarnym Piątkiem. A po tym przydługim wstępie czas przejść do tego, co tygryski lubią najbardziej.

x-kom i al.to dołączają do zakupowego szału

Dwa polskie sklepy – x-kom oraz al.to – ogłosiły, że planują zainicjować celebrację Dnia Singla również w naszym kraju. Promocja została przemianowana na Festiwal Zakupów, a ten nie ograniczy się wyłącznie do jednego dnia – wielkimi krokami zbliża się Czarny Piątek oraz Cybernetyczny Poniedziałek (znany szerzej jako Cyber Monday) i sklepy już teraz zapowiadają, że będą uczestniczyć we wszystkich trzech „świętach”.

Co znajdziemy na Festiwalu Zakupów w x-kom oraz al.to?
Pełna oferta będzie dostępna w dniu promocji, ale już dziś możemy uchylić Wam rąbka tajemnicy. Z całą pewnością promocyjne ceny, z jakich będziemy mogli skorzystać w x-komie to:

 • Huawei Mate 10 Pro niebieski – 1999 złotych
 • Samsung Gear Fit 2 Pro Black Dynamic – 599 złotych
 • Acer Aspire 3 z procesorem Ryzen 3 – 1699 złotych
 • powerbank Huawei AP006L 5000 mAh – 39 złotych
 • plecak Lenovo Y Gaming Armored Pack – 199 złotych
 • pakiet Microsoft Office 365 Personal (1 użytkownik, na 1 rok) – 199 złotych

Chyba nie zdziwicie się jeśli powiem, że moim zdaniem Huawei Mate 10 Pro zwraca tutaj największą uwagę. Jego regularna cena w oficjalnej dystrybucji wynosi co najmniej dwieście (na ogół pięćset) złotych więcej, a więc potencjalna oszczędność jest zauważalna. Wystarczy chyba tylko dodać, że o podobnej, choć zakończonej już, promocji tydzień temu Grzesiek pisał z oficjalnej dystrybucji taniej nie kupicie, a recenzja Kasi też należała do tych zdecydowanie pozytywnych ;).

Natomiast w sklepie al.to, obniżki obejmować będą inne produkty niż smartfony, smartwatche i laptopy. Lista obejmuje między innymi:

 • ekspres do kawy Philips EP5361/10 – 2099 złotych
 • klocki LEGO Star Wars Sokół Millenium – 2749 złotych
 • NERF Nitro Wyrzutnia LongShot Smash – 49 złotych
 • prostownicę Remington Colour Protect S6300 – 49 złotych
 • pralkę Haier HWS50-10F2S – 749 złotych
 • suszarkę Remington On To Go D2400 – 39 złotych

Wygląda więc na to, że znajdzie się coś zarówno dla fanów technologii, jak i dla poszukiwaczy grudniowych prezentów, a nawet osób, którym brakuje trochę sprzętu AGD. Warto nadmienić, że promocja obowiązywać będzie od 10 listopada, godziny 12:13 do 12 listopada, godziny 23:59 lub do wcześniejszego wyczerpania puli produktów promocyjnych. Doświadczenie wskazuje, że w przypadku najgorętszych okazji należy liczyć się głównie z drugim wariantem ;).

Rabaty na akcesoria przez 7 dni

Jeszcze zanim zaczął się Singles’ Day na stronie x-kom odnaleźć można promocję Tydzień akcesoriów. Przez 7 dni, od 5 do 11 listopada, wybrane akcesoria komputerowe i mobilne można kupić z atrakcyjnym rabatem. Pełna oferta dostępna jest na stronie promocji – co prawda czasu nie pozostało zbyt wiele, ale jest szansa, że ktoś z Was znajdzie coś dla siebie.

Świętuj 5. urodziny al.to i korzystaj z rabatów

Gdyby tego wszystkiego było Wam za mało, to sklep al.to – będący częścią grupy x-kom – obchodzi właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowane zostały różnego rodzaju rabaty, raty 0%, produkty objęte darmową dostawą, a także liczne niespodzianki. Trzeba jednak przyznać, że ten rabat nieco mniej dotyczy geeków – w asortymencie sklepu dominują zabawki, produkty dla mamy i dziecka, sprzęt RTV, a także duże i małe AGD.