CEO Meizu nie jest pocieszony faktem, że MX6 zbyt mocno przypomina Pro 6 | Tabletowo.pl

CEO Meizu nie jest pocieszony faktem, że MX6 zbyt mocno przypomina Pro 6

Dołącz do dyskusji 0

Opracowanie wyjątkowego designu nie jest niemożliwe, ale na pewno bardzo trudne. Poszczególne elementy powtarzają się w propozycjach różnych producentów i nie pozostaje nam nic, jak tylko się z tym pogodzić i zaakceptować, bez względu na to, co tak naprawdę o tym myślimy. Meizu nie jest pod tym względem inne, jednak trzeba przyznać, że w przypadku Meizu Pro 6 udało się Chińczykom stworzyć naprawdę ciekawą konstrukcję. Nowy flagowiec, Meizu MX6, ma czerpać z niej pełnymi garściami. A to nie podoba się CEO, Huangowi Zhangowi.

Ostatnio w sieci wylądowały zdjęcia, przedstawiające tył nadchodzącej nowości. Od razu wszyscy zauważyli, że dość mocno przypomina on panel tylny Meizu Pro 6. Fakt – jedyną różnicą jest pojedyncza dioda LED, umieszczona w miejscu pierścienia doświetlającego. Wszystkie pozostałe elementy są identyczne w obu smarfonach – tak samo poprowadzono nawet plastikowe wstawki, ułatwiające pracę anten.

Meizu MX6

Meizu MX6

Na początku media wyłapały wewnętrzny e-mail, w którym CEO, Huang Zhang, zwraca uwagę, że Meizu MX6 zbyt mocno przypomina Meizu Pro 6 i bardzo mu się to nie podoba. Teraz natomiast CEO publicznie potwierdził to, co napisał w przytaczanej wiadomości, zapewniając jednak przy okazji, że jeśli nie brać pod uwagę podobieństwa do Pro 6, MX6 będzie najlepszym smartfonem z tej serii.

Trzeba przyznać, że Huang Zhang wykazał się niemałą odwagą, publicznie przyznając się do popełnionego przez jego markę błędu. W takich kategoriach należy bowiem rozpatrywać zabieg kopiuj-wklej w przypadku Meizu MX6 i Meizu Pro 6. Z drugiej strony jednak dobrze, że stało się to w obrębie jednej i tej samej marki i nie skopiowano kropka w kropkę propozycji któregoś z konkurentów.

Mnie osobiście zbytnio nie przeszkadza, że stało się, jak się stało (nie ma zresztą co płakać nad już rozlanym mlekiem), ale widać, że Meizu bardzo chce być oryginalne i w przyszłości postara się, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.

*Na grafice wyróżniającej Meizu Pro 6

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona