CD Projekt zapowiada The Witcher Battle Arena | Tabletowo.pl

CD Projekt zapowiada The Witcher Battle Arena

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie jeszcze zapowiedzianą niedawno The Witcher: Adventure Game – tabletową planszówkę traktującą o przygodach Geralta i spółki? Okazuje się, że tytuł ten nie jest jedyną produkcją na urządzenia mobilne nad którą pracują obecnie deweloperzy z CD Projekt RED. Wczoraj w nocy do sieci trafił bowiem pierwszy zwiastun The Witcher Battle Arena.

Niestety, osoby oczekujące po nowym, mobilnym Wiedźminie podobieństw do „pełnowymiarowego” pierwowzoru srogo się tutaj zawiodą. Battle Arena będzie reprezentować bowiem niezwykle popularny obecnie gatunek MOBA. Zamiast dojrzałej fabuły i rozbudowanej mechaniki otrzymamy tu więc proste, dynamiczne potyczki w stylu League of Legends czy Defense of the Ancients. O samej mechanice rozgrywki nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, jednak wszystko wskazuje na to, że naszym głównym celem będzie tutaj przejmowanie kontroli nad strategicznymi miejscami na mapie (coś jak tryb dominacji w LoL). Starcia toczyć się będą w małych, trzyosobowych drużynach (w razie niedoboru chętnych wolne miejsca zajmie komputer), a mapy zostaną zaprojektowane pod kątem szybkich i intensywnych potyczek. W The Witcher Battle Arena zobaczymy też oczywiście całą plejadę postaci znanych z książek i gier, poczynając od Filippy Eilhart i Eithne a kończąc na Saskii i Letho. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że w pierwszej wersji zabraknie samego Geralta. Twórcy gry zapewniają również, że mimo iż trafi ona do sklepów z aplikacjami jako tytuł typu Freemium, to jednak płatne elementy nie zaburzą balansu rozgrywki, a każdy z nich będzie można odblokować również nie wydając na to ani grosza.
Witcher Battle Arena
Trzeba przyznać, że pomysł przeniesienia Wiedźmina w świat „darmowych” gier typu MOBA wydaje się być przedsięwzięciem dość ryzykownym. Na szczęście stojący za nim ludzie to nie nowicjusze,a doświadczeni deweloperzy, co pozwala wierzyć, że coś z tego jednak będzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem The Witcher Battle Arena pojawi się w App Store, Google Play i Windows Phone Store jeszcze przed końcem tego roku, wyprzedzając tym samym premierę długo wyczekiwanej trzeciej odsłony „pełnowymiarowego” Wiedźmina.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona