CD Projekt zapowiada The Witcher: Adventure Game

the_witcher_adventure_game[1]

Wiedźmin to postać, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego w połowie lat osiemdziesiątych zyskał niedawno drugą młodość za sprawą niezwykle popularnej serii gier komputerowych autorstwa studia CD Projekt RED. Już niedługo dołączy do niej kolejna pozycja – planszówka The Witcher: Adventure Game.

Nowa gra trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: Fizycznej i cyfrowej. Pierwsza z nich będzie tradycyjną grą planszową, przypominającą na pierwszy rzut oka kultowy Talizman. Podczas rozgrywki, w której udział brać może maksymalnie czwórka zawodników, pokierujemy losami Geralta, Jaskra, Triss i Yarpena. Każda postać będzie posiadać zestaw unikalnych umiejętności, wymagających od graczy zastosowania odmiennych strategii. Za projekt gry odpowiada Ignacy Trzewiczek, jeden z najpopularniejszy polskich twórców gier planszowych. Będzie to zarazem jeden z pierwszych tytułów obsługujących nowoczesną kostkę DICE+, co najprawdopodobniej oznacza, że podczas gry w fizyczną wersję The Witcher: Adventure Game, będziemy mogli w jakiś sposób wykorzystać tablety. Wersja cyfrowa, która trafi do sprzedaży nieco później, będzie po prostu tabletowym wcieleniem swojego stołowego odpowiednika. Studio CD Projekt RED jak na razie nie zdradza zbyt wiele na temat konwersji, jednak wiadomo już, że tytuł ten trafi na pewno na urządzenia z systemami iOS i Android.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Witcher: Adventure Game trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Komentarze

 • bin

  kto to angielskim tak szasta? waldemar kasta?

  • nie rób tragejszyn ;)

 • pejot

  wiemy coś może o dostępności na win8? ze wsparciem dla tabletu

  • Aske

   Niestety, CD Projekt nie ujawnia na razie zbyt wielu informacji odnośnie wersji tabletowych. O wersjach na iOS i Android wiadomo tylko tyle, że będą. Windows 8 nie pojawił się chyba jeszcze w żadnych materiałach oficjalnych ani nieoficjalnych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona