CD Projekt zapowiada The Witcher: Adventure Game - Tabletowo.pl

CD Projekt zapowiada The Witcher: Adventure Game

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl CD Projekt zapowiada The Witcher: Adventure Game Akcesoria Aplikacje Nowości

Wiedźmin to postać, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego w połowie lat osiemdziesiątych zyskał niedawno drugą młodość za sprawą niezwykle popularnej serii gier komputerowych autorstwa studia CD Projekt RED. Już niedługo dołączy do niej kolejna pozycja – planszówka The Witcher: Adventure Game.

Nowa gra trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: Fizycznej i cyfrowej. Pierwsza z nich będzie tradycyjną grą planszową, przypominającą na pierwszy rzut oka kultowy Talizman. Podczas rozgrywki, w której udział brać może maksymalnie czwórka zawodników, pokierujemy losami Geralta, Jaskra, Triss i Yarpena. Każda postać będzie posiadać zestaw unikalnych umiejętności, wymagających od graczy zastosowania odmiennych strategii. Za projekt gry odpowiada Ignacy Trzewiczek, jeden z najpopularniejszy polskich twórców gier planszowych. Będzie to zarazem jeden z pierwszych tytułów obsługujących nowoczesną kostkę DICE+, co najprawdopodobniej oznacza, że podczas gry w fizyczną wersję The Witcher: Adventure Game, będziemy mogli w jakiś sposób wykorzystać tablety. Wersja cyfrowa, która trafi do sprzedaży nieco później, będzie po prostu tabletowym wcieleniem swojego stołowego odpowiednika. Studio CD Projekt RED jak na razie nie zdradza zbyt wiele na temat konwersji, jednak wiadomo już, że tytuł ten trafi na pewno na urządzenia z systemami iOS i Android.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Witcher: Adventure Game trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona