Ważne

DICE+: kontroler do tabletowych gier planszowych

Nostalgia to w dzisiejszych czasach siła, która napędza całe rzesze wynalazców, chcących dostosować do naszych czasów rozmaite przedmioty z poprzedniej epoki. Po elektronicznych książkach i ramkach na zdjęcia przyszedł więc czas na zmodernizowanie starych dobrych gier planszowych. A cóż lepiej posłuży za cyfrową planszę niż płaskie urządzenie wyposażone w dotykowy ekran?

Większość gier wymaga jednak do grania również kostki, i tutaj właśnie z rozwiązaniem przychodzi poznańska firma Game Technologies. Ich najnowsze dzieło noszące dumną nazwę DICE+ to elektroniczna kostka na miarę XXI wieku. Współpracuje ona z urządzeniami wyposażonymi w system iOS lub Android, a do bezprzewodowego łączenia się z nimi wykorzystuje technologię Bluetooth. Kostkę wyposażono w czujnik pola magnetycznego określający pozycję w przestrzeni 3D, czujnik odległości, akcelerometr i czujnik temperatury. Dzięki temu, przynajmniej w założeniach, zdolna jest ona do czegoś więcej niż zwykłego losowania numeru i przesyłania go do naszego tabletu.

Niestety, mimo iż w teorii DICE+ wygląda naprawdę świetnie, wszystko nieco blednie przez niezbyt ciekawy zestaw startowy gier współpracujących z tym nietypowym kontrolerem. Żaden z tytułów (wśród których znajdziemy wariacje na temat takich klasyków jak Chińczyk, Backgammon czy Twister) nie straciłby bowiem nic na swojej grywalności, gdyby zamiast DICE+ użyć losowania numeru wewnątrz tabletu lub nawet zwykłej kostki (z ręcznym wybieraniem numeru po rzucie). Pozostaje więc mieć tylko nadzieję na odzew ze strony deweloperów, którzy wymyślą gry wykorzystujące pełen potencjał tego sympatycznego akcesorium.

Elektroniczną kostkę DICE+ można nabyć za 99,99 złotych na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona