Reklama
CANAL+ telewizja przez internet
źródło: CANAL+

Telewizja przez internet dostępna za darmo dla abonentów CANAL+

Mimo że serwisy VOD z treściami na żądanie cieszą się stale rosnącą popularnością (no, może poza Netflixem, wokół którego ostatnio zrobiła się spora afera przez jedną z produkcji i użytkownicy masowo rezygnowali z subskrypcji), to telewizja wciąż ma się świetnie. Teraz abonenci CANAL+ będą mogli ją oglądać za darmo również przez internet.

Reklama

CANAL+ telewizja przez internet bez opłat dla abonentów CANAL+

Już dawno minęły te czasy, kiedy telewizję oglądało się wyłącznie na telewizorze – teraz można to robić również na urządzeniach mobilnych i niekoniecznie w domu (i to na terenie całej Unii Europejskiej). Klienci CANAL+ do tej pory, w ramach posiadanego abonamentu telewizyjnego, otrzymywali dostęp do telewizji online w usłudze nc+ GO.

Od teraz dostaną jednak dostęp do całkowicie nowej platformy CANAL+ telewizja przez internet. Serwis umożliwia zarówno oglądanie programów na żywo, jak i korzystanie z bogatej biblioteki produkcji VOD. Jak deklaruje operator, klienci mogą korzystać z niego „w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu – wystarczy dostęp do internetu”.

CANAL+ telewizja przez internet
źródło: CANAL+

Na tę chwilę CANAL+ telewizja przez internet daje dostęp do nawet 76 kanałów na żywo oraz bibliotek zawierających ponad 37 000 treści na żądanie, w tym filmów, seriali, wydarzeń sportowych, dokumentów, programów publicystycznych i rozrywkowych, a także bajek dla dzieci.

Z CANAL+ telewizja przez internet można korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikacje mobilną na systemy Android i iOS oraz na telewizorach z platformą Android TV i Apple TV. Ponadto serwis wspiera również technologię AirPlay i Google Cast, co pozwala na przesyłanie obrazu z urządzenia mobilnego na telewizor. W tym samym momencie z usługi można korzystać maksymalnie na dwóch ekranach. Nie ma natomiast limitu godzin.

Aby rozpocząć korzystanie z platformy CANAL+ telewizja przez internet, należy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Strefa CANAL+ oraz uzupełnić dane w formularzu. Operator przygotował instrukcję, jak to zrobić krok po kroku.

Na razie CANAL+ telewizja przez internet będzie funkcjonowała obok usługi nc+ GO, ale docelowo oferta tej ostatniej ma zostać zintegrowana z portfolio nowej platformy.