Chcesz RTX-a 3080? Kup sobie… buty NZXT

Po gumie do żucia dla graczy nadeszła pora na gamingowe… buty? Najwyraźniej tak. Amerykańska firma NZXT, wraz ze studiem projektowym Artifact Studios, stworzyła buty zainspirowane RTX-em 3080 i komponentami pierwszej z nich.

Buty prawie jak prawdziwy komputer

NZXT razem z Artifact Studios stworzyło Sneakersy dla fanów wysokiej klasy obuwia oraz podzespołów komputerowych. Na podeszwie buta możemy zobaczyć  RTX-a 3080 w wersji Founders Edition (oczywiście jego replikę – tak, jak w przypadku reszty komponentów) z działającym wentylatorem.

Nad „kartą graficzną” rozpościera się reszta obuwia, poprowadzona w czarno-biało-fioletowej kolorystyce nawiązującej do obudowy NZXT H710. W miejscu, gdzie po założeniu buta byłaby nasza kostka, widzimy blokopompke NZXT Kraken Z73 z w pełni działającym wyświetlaczem LCD, którym możemy sterować za pomocą naszego komputera i oprogramowania CAM od NZXT.

W środku buta możemy zobaczyć pełnoprawną replikę współczesnego komputera PC, którą podziwiamy przez materiał udający szkło hartowane obudowy komputera. Oprócz płyty głównej nie zapomniano o takich smaczkach, jak bateria BIOS-u czy kolejnej, także działającej, blokopompie NZXT Kraken.

Czy buty NZXT trafią na rynek?

Producenci elektroniki użytkowej już wielokrotnie próbowali zwracać na siebie uwagę w najróżniejszy sposób. Wariacje na temat butów opartych o komponenty NZXT zaliczyłbym właśnie do jednej z wielu takich sytuacji.

Jeżeli te miałyby jednak wejść na rynek, to na pewno jako bardzo drogi produkt kolekcjonerski, niż sprzedawany w standardowy sposób.

Trzeba przyznać, że firmie nie brak inwencji twórczej. Tylko czekać, jaki projekt zaprezentuje w przyszłości. Chociaż i tak największym znakiem zapytania zostaje to, czy buty NZXT nadają się do chodzenia?

Buty NZXT