W skrócie: Samsung pracuje nad budżetową opaską oraz udostępnia aplikację Family Square dla użytkowników Galaxy View | Tabletowo.pl

W skrócie: Samsung pracuje nad budżetową opaską oraz udostępnia aplikację Family Square dla użytkowników Galaxy View

Dołącz do dyskusji 0

Coraz więcej użytkowników smartfonów sięga po inteligentną galanterię. Wybór i różnorodność modeli sukcesywnie się powiększa, co świadczy tylko o tym, że rynek stale się rozwija. Nie sztuką jednak jest zaproponować bardzo drogie urządzenie, po które sięgną nieliczni. Największym powodzeniem cieszą się tanie opaski, czego dowodem jest ogromny sukces Mi Band, która doczekała się już następcy – Mi Band 1S. Samsung postanowił spróbować też sił na tym polu. Tymczasem jednak udostępnił w Sklepie Google Play aplikację dedykowaną rodzinom korzystającym z 18,4-calowego tabletu Galaxy View.

Trwają prace nad budżetową opaską

Projekt ukrywa się pod nazwą kodową SM-R150, która – nie oszukujmy się – nic nam nie mówi. Wewnętrznie jest nazywany jednak mianem Triathlon, co pozwala nam wywnioskować coś więcej. Prawdopodobnie będzie to opaska, która pozwoli mierzyć różnego rodzaju aktywność fizyczną – od zwykłych kroków, poprzez bieganie, jazdę na rowerze, a może nawet i pływanie, jeśli tylko będzie wodoodporna.

SM-R150 na pewno też powiadomi o przychodzących połączeniach czy wiadomościach. Jednak na dokładną specyfikację musimy jeszcze poczekać. Wtedy okaże się, jakiej ceny Samsung nie chce przekroczyć oraz co zaoferuje za tę kwotę. Prywatnie wątpię, żeby stworzył „zabójcę” Mi Band od Xiaomi, ale być może pokaże coś, w co warto zainwestować za niewielką dopłatą.

Aplikacja „Family Square” dla użytkowników Galaxy View

Program ten pozwala na stworzenie wirtualnej ściany, na której członkowie rodziny umieszczają zrobione przez siebie zdjęcia. Family Square umożliwia podłączenie kilku urządzeń, z których można przesyłać fotografie z dowolną adnotacją, i które następnie wyświetlane są na Galaxy View.

Skojarzyło mi się to z przyczepianiem zdjęć na lodówce przy użyciu magnesów. Jak widać, technologia idzie naprzód, odsyłając tradycyjne sposoby na dzielenie się różnymi rzeczami do lamusa i zastępując je cyfrowymi odpowiednikami. Z jednej strony jest to na pewno ułatwienie, bo o wiele prościej jest zrobić zdjęcie i przesłać je na wirtualną lodówkę, niż zawracać sobie jeszcze głowę ich wywoływaniem.

Na razie z aplikacji mogą korzystać tylko użytkownicy Galaxy View. Być może wkrótce Samsung udostępni ją dla posiadaczy innych tabletów, nie tylko własnej produkcji. Jest to kolejny, po CNN for Samsung Galaxy View, dedykowany program dla tego urządzenia, czym producent stara się przekonać potencjalnych klientów.

Źródło: SamMobile 1, 2, Sklep Google Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona