Broken Sword: Serpent’s Curse już dostępne na tablety z Androidem | Tabletowo.pl

Broken Sword: Serpent’s Curse już dostępne na tablety z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Miesiąc temu na łamach Tabletowo.pl pojawiła się informacja o dostępności gry Broken Sword 5: Serpent’s Curse w sklepie App Store. Dziś mam przyjemność napisać, iż również właściciele androidowych tabletów mogą się cieszyć tym tytułem na swoich urządzeniach. Tak, najnowsza część Broken Sword jest już dostępna w Google Play.

Historia powstawania gry rozpoczyna się w roku 2012, kiedy to na Kickstarterze – stronie, na której firmy mogą ubiegać się o finansowe wsparcie klientów w celu realizacji produktu – pojawił się projekt firmy Revolution Software. Twórcy Broken Sword chcieli stworzyć najnowszą część sami, bez ingerencji innych wydawców. Aby to zrobić, potrzebne było 400 tys. dolarów. Sporo? Niezależnie od odpowiedzi, udało im się ten cel osiągnąć, a nawet znacznie przekroczyć. Wpłaty klientów przekroczyły bowiem 770 tys. dolarów. Z takim fundamentem finansowym firma była w stanie zatrudnić większość członków pierwotnej wersji gry, dzięki czemu miała ona być bardziej dopracowana i podtrzymywać klimat pierwszych części. Również sama rozgrywka została sprowadzona z powrotem do grafiki 2D (tak jak w 1 i 2). Broken Sword 5 miał zostać wydany zarówno na komputery, jak i tablety z Androidem oraz iOS. Tak też się stało – gra na PC pojawiła się w grudniu ubiegłego roku, natomiast na wersje mobilne przyszło nam poczekać odrobinę dłużej.

BS 5

Co w samej rozgrywce? Piąta część serii oferuje przygody George i Nico, którzy ruszą śladem tajemniczego obrazu. Malunek został skradziony w trakcie zbrojnego napadu na paryską galerię sztuki. Dlatego też w trakcie przygody bohaterowie zwiedzą zarówno Paryż, ale także zjawią się także w Londynie i kilku innych miejscach. Cała oprawa graficzna, poza postaciami, jest w formacie dwuwymiarowym.  Oczywiście gra została dostosowana do rozgrywki na tabletach – nie było to bardzo trudne, gdyż sposobem rozgrywki jest ang. point-and-click, czyli „wskaż i kliknij”.

BS 5

Broken Sword: Serpent’s Curse dostępny jest w Google Play za niecałe 25 złotych. Grą cieszyć się można na urządzeniach działającegych pod systemem Android 4.0.3 lub nowszym, które posiadają minimum 1,8 GB wolnego miejsca. Tytuł dostępny jest w trzech pełnych językach (dubbing + napisy) : angielski, niemiecki oraz francuski oraz 3 niepełnych (same napisy): hiszpański, rosyjski oraz włoski. Niestety o spolszczeniu na razie nic nie wiadomo. Grę można również znaleźć w App Store za 4,99 euro.

Jest to już trzecia część Broken Sword dostępna w sklepie Google (wszystkie znajdziecie na kanale producenta). Całość fabuły została podzielona na dwie części – aktualnie w Google Play odnajdziemy pierwszą. Druga ma się pojawić w przeciągu kolejnego miesiąca, jednak ponieważ pierwsza została wydana z opóźnieniem względem wersji PC, trzeba liczyć się z możliwością ponownego przełożenia premiery.

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona