Ważne

Broken Sword 5: The Serpent’s Curse debiutuje w App Store

screen480x480[1]

Najnowsza część serii Broken Sword, nosząca podtytuł The Serpent’s Curse, należy do grupy “złotych dzieci” serwisu Kickstarter. W ciągu zbiórki trwającej zaledwie miesiąc jej deweloperom udało się bowiem zebrać kwotę dwukrotnie przekraczającą sumę pieniędzy jakiej potrzebowali na ukończenie produkcji.

Piąta odsłona serii ponownie pozwala nam wcielić się w rolę George’a, który w raz ze swoją przyjaciółką Nico, będzie musiał zmierzyć się z “tajemnicą starszą niż słowo pisane”. Fanów pierwszych części ucieszy zapewne powrót do tradycyjnych, ręcznie rysowanych teł oraz klasycznej formuły gry typu Point & Click (oczywiście ze sterowaniem dopasowanym do tabletów). Niestety, tak jak to miało miejsce w przypadku wielu innych tytułów z serwisu Kickstarter, tak i w tym przypadku nadprogramowe fundusze nieco namieszały w głowach twórców. Efektem było znaczne opóźnienie w pracach nad grą, przez co Broken Sword 5, mimo iż jest już dostępna do nabycia w App Store, nie jest jeszcze skończonym produktem. Przedstawione w niej wydarzenia stanowią bowiem dopiero połowę przewidzianej historii. Jej dopełnienie pojawi się zaś już niedługo jako dodatek dostępny do nabycia wewnątrz gry.

Gra Broken Sword 5 – The Serpent’s Curse dostępna jest do nabycia w App Store za kwotę 4,99 euro.

Komentarze

  • Pe

    Super! Jeden z lepszych klasyków i jedna z bardziej grywalnych gier. Grafika – ciekawe połączenie klasyki z nowoczesnością. Oby tylko nie wypuszczali po 20 odcinków każdy po 4,99 euro

    • Aske

      Producent gry zapowiedział, że całość będzie podzielona na dwa rozdziały, więc raczej nie ma się o co martwić.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona