(fot. Bose)

Bose Sleepbuds II – zatyczki za 1200 zł, które zapewnią spokojny sen

Oto druga generacja urządzenia, które w założeniach ma poprawić jakość snu. Poznajcie nowe zatyczki maskujące Bose Sleepbuds II.

Nie, to nie są słuchawki

Trzeba przyznać, że Bose Sleepbuds II łatwo pomylić ze słuchawkami bezprzewodowymi. W końcu wyglądają podobnie jak wiele słuchawek dostępnych na rynku. Mamy jednak do czynienia z zupełnie innym urządzeniem. Co więcej, nie mamy w ogóle możliwości przesyłania muzyki ze Spotify czy Apple Music, a także nie można odbierać połączeń.

Bose Sleepbuds II
(fot. Bose)

Do czego więc służą „słuchawki” Bose Sleepbuds II? Urządzenie powstało, aby zapewnić spokojny i nieprzerwany sen. Nie, to nie są zwykłe zatyczki w absurdalnej cenie. Producent zastosował odpowiednią technologię i oprogramowanie, aby za każdym razem pomóc użytkownikowi w zaśnięciu.

Bose, względem pierwszej generacji swoich zatyczek maskujących, wprowadził szereg usprawnień. Wśród najważniejszych należy wymienić: zmieniony akumulator, donośniejszy przetwornik, a także bogatszą bibliotekę dźwięków. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje ponad 35 darmowych, przetestowanych ścieżek dźwiękowych.

Bose Sleepbuds II
(fot. Bose)

Główną funkcją jest oczywiście maskowanie hałasów, które mogą utrudniać lub nawet uniemożliwiać zaśnięcie. Jeśli wierzyć danym podanym przez Bose, to faktycznie to działa – wielu klientów wskazuje skutecznie blokowanie hałasów, takich jak chrapanie czy miejski zgiełk.

W związku z tym, że z założonymi Bose Sleepbuds II spędzamy cały sen, to posiadają one odpowiedni akumulator. Producent podaje, że powinien on zapewnić do 10 godzin pracy. Dodatkowo, same zatyczki zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie przeszkadzały, niezależnie od przyjętej pozycji do snu.

Bose Sleepbuds II
(fot. Bose)

Warto wspomnieć o towarzyszącej aplikacji. To właśnie ona służy do sterowania urządzeniem, a także zapewnia dostęp do wcześniej wyselekcjonowanych dźwięków. Aplikacja także pozwala skonfigurować dodatkowe funkcje, takie jak np. budzik.

Czy to w ogóle działa?

Oczywiście Bose Sleepbuds II nie należy traktować jako „magicznego lekarstwa”, które pomoże każdej osobie mającej problemy z zaśnięciem i spokojnym przespaniem całej nocy. Mimo tego, podczas naszego testu pierwsza generacja urządzenia zdała egzamin, otrzymując finalnie 8 na 10 możliwych punktów.

Niestety, tanio nie jest – zatyczki maskujące zostały wycenione na 1199 złotych. Bose oferuje jednak 90-dniowy okres próby, który powinien pozwolić sprawdzić, czy faktycznie zatyczki pomagają w poprawie jakości snu.