Borderlands 3 zmierza na Steam – poznaliśmy datę premiery i ciekawe udogodnienia dla wytrwałych graczy

Borderlands 3 otrzymało od nas przyzwoitą ocenę, jednak ilość kontrowersji, jakie wzbudziło wydanie gry jedynie na Epic Games Store, zdecydowanie odbiło się negatywnie na sprzedaży gry, pomimo naprawdę niezłej jakości produktu. Nic dziwnego więc, że wydawca tytułu – 2K Games – zdecydował się na wypuszczenie gry na platformie Steam.

Szybki powrót na Steam – Borderlands 3 zadebiutuje na platformie Valve już w marcu

Choć powrót serii na platformę Gabe’a Newella był jedynie kwestią czasu, to wielu graczy zdecydowało się na całkowity bojkot produkcji i zarzuciło 2K pogoń za pieniądzem kosztem komfortu użytkowników. Równie negatywnie wypowiadano się na temat dość sporej puli zbędnych DLC, które pojawiły się dość szybko po premierze podstawowej wersji gry.

Pomimo początkowo kiepskiego odzewu, produkcja sprzedała się fenomenalnie (choć mogła znacznie lepiej), ale i tak zdecydowano się na ponowne udostępnienie gry. Borderlands 3 pojawi się na Steam już 13 marca, a samą grę można już przypisać do listy życzeń.

Premiera na Steam obkupiona zostanie kilkoma udogodnieniami dla cierpliwych graczy:

  • grę będzie można pobrać w formie pre-loadu już 10 marca,
  • zapisane stany gry będzie można bezproblemowo przenieść z Epic Games Store na platformę Valve,
  • gra wspierać ma rozgrywkę w trybie offline,
  • nie wszystkie osiągnięcia mogą zostać zaimportowane łącznie ze stanem gry z innej platformy.

Obecność tych funkcji wcale nie było niczym oczywistym, więc tym bardziej powinna ucieszyć ona osoby pragnące posiadać grę na swojej preferowanej platformie.

A co z cross play’em?

Seria Borderlands stoi jednak przede wszystkim ekscytującym trybem sieciowym. Co, jeśli zechcemy zagrać z posiadaczem kopii gry na Steam, a sami mamy jedynie wersję na EGS? Otóż nie ma czym się przejmować.

Od momentu udostępnienia gry w obu sklepach, uruchomiony zostanie cross-play wspierany przez autorskie rozwiązanie GearboxuSHiFT. Aby połączyć się z graczem na innej platformie, będziemy musieli przygotować specjalny profil poprzez stworzenie unikalnej nazwy użytkownika. Co ciekawe, funkcję rozgrywki multiplatformowej będzie można dezaktywować w każdej chwili. Po co? Sam chciałbym wiedzieć.

Niestety, na ten moment nie ma możliwości aby grać z poziomu komputera z graczami konsolowymi. Jest jednak światełko w tunelu, bo deweloperzy gry absolutnie nie wykluczyli opcji dodania takiej funkcji, więc pozostaje nam tylko czekać na informacje o potencjalnych aktualizacjach.

Źródło: Oficjalna strona gry, własne