Samochody BMW pozwolą nagrać krótkie wideo. To naprawdę świetny pomysł
(fot. BMW)

Samochody BMW pozwolą nagrać krótkie wideo. To naprawdę świetny pomysł

Firma BMW przedstawiła listę nowości, które będą dostępne latem tego roku. Seria 5 w wydaniu 550i otrzyma jeszcze więcej mocy – teraz zaoferuje aż 530 KM, wybrane hybrydy zapewnią większy zasięg na silniku elektryczny, pojawią się nowe wersje silnikowe, a ponadto klienci będą mogli wykupić opcjonalną funkcję BMW Drive Recorder.

BMW Drive Recorder, czyli przydatna funkcja nagrywania otoczenia

Nowe samochody BMW mogą być wyposażone w zestaw kamer, których głównych zadaniem jest ułatwienie manewru parkowania. Jedna kamera znajduję się z przodu, druga w okolicach tylnej tablicy rejestracyjnej, a dwie pozostałe umieszczone są w lusterkach. Pozwala to na stworzenie szczegółowego obrazu otoczenia i wyświetlenie go na ekranie centralnym systemu infotainment. Możliwe jest również włączenie widoku 360 stopni – komputer w czasie rzeczywistym składa obraz z czterech kamer i nakłada wirtualny model samochodu, co wygląda prawie jak z gry komputerowej lub jakby wideo było przekazywane ze znajdującego się obok drona.

Po wdrożeniu zapowiedzianych zmian, zestaw kamer w samochodach BMW będzie można wykorzystać w jeszcze jednym celu. Funkcja BMW Drive Recorder pozwoli na nagrywanie otoczenia. Nagrania będą mogły mieć długość do 40 sekund, obejmując 20 sekund przed włączeniem rejestratora jazdy i 20 sekund od momentu jego aktywacji.

Jak podaje bawarski producent, nowa funkcja ma przydać się chociażby podczas nagrywania przejazdu po torze. Jednakże, najlepiej sprawdzi się podczas kolizji. Tym bardziej, że w momencie zderzenia rejestracja wideo zostanie aktywowana automatycznie – w tym przypadku zapisywany obraz również obejmuje 20 sekund wstecz. W innych sytuacjach, jak wspomniany przejazd po torze, nagrywanie trzeba włączyć ręcznie z poziomu BMW iDrive.

Nagrania można później oglądać na centralnym ekranie systemu infotainment lub skopiować na przenośne urządzenie za pośrednictwem złącza USB. Funkcję BMW Drive Recorder będzie można zamówić wraz z pakietem Parking Assistant Plus. Dostępna jest ona w nowym BMW serii 3 (G20), serii 7, serii 8, a także w nowych modelach X5 i X7.

Polecamy także:

Microsoft sprawi, że rozmowa z samochodem BMW będzie bardziej naturalna i osobista

źródło: BMW