(fot. BMW)

Samochody BMW pozwolą nagrać krótkie wideo. To naprawdę świetny pomysł

Firma BMW przedstawiła listę nowości, które będą dostępne latem tego roku. Seria 5 w wydaniu 550i otrzyma jeszcze więcej mocy – teraz zaoferuje aż 530 KM, wybrane hybrydy zapewnią większy zasięg na silniku elektryczny, pojawią się nowe wersje silnikowe, a ponadto klienci będą mogli wykupić opcjonalną funkcję BMW Drive Recorder.

BMW Drive Recorder, czyli przydatna funkcja nagrywania otoczenia

Nowe samochody BMW mogą być wyposażone w zestaw kamer, których głównych zadaniem jest ułatwienie manewru parkowania. Jedna kamera znajduję się z przodu, druga w okolicach tylnej tablicy rejestracyjnej, a dwie pozostałe umieszczone są w lusterkach. Pozwala to na stworzenie szczegółowego obrazu otoczenia i wyświetlenie go na ekranie centralnym systemu infotainment. Możliwe jest również włączenie widoku 360 stopni – komputer w czasie rzeczywistym składa obraz z czterech kamer i nakłada wirtualny model samochodu, co wygląda prawie jak z gry komputerowej lub jakby wideo było przekazywane ze znajdującego się obok drona.

Po wdrożeniu zapowiedzianych zmian, zestaw kamer w samochodach BMW będzie można wykorzystać w jeszcze jednym celu. Funkcja BMW Drive Recorder pozwoli na nagrywanie otoczenia. Nagrania będą mogły mieć długość do 40 sekund, obejmując 20 sekund przed włączeniem rejestratora jazdy i 20 sekund od momentu jego aktywacji.

Jak podaje bawarski producent, nowa funkcja ma przydać się chociażby podczas nagrywania przejazdu po torze. Jednakże, najlepiej sprawdzi się podczas kolizji. Tym bardziej, że w momencie zderzenia rejestracja wideo zostanie aktywowana automatycznie – w tym przypadku zapisywany obraz również obejmuje 20 sekund wstecz. W innych sytuacjach, jak wspomniany przejazd po torze, nagrywanie trzeba włączyć ręcznie z poziomu BMW iDrive.

Nagrania można później oglądać na centralnym ekranie systemu infotainment lub skopiować na przenośne urządzenie za pośrednictwem złącza USB. Funkcję BMW Drive Recorder będzie można zamówić wraz z pakietem Parking Assistant Plus. Dostępna jest ona w nowym BMW serii 3 (G20), serii 7, serii 8, a także w nowych modelach X5 i X7.

Polecamy także:

Microsoft sprawi, że rozmowa z samochodem BMW będzie bardziej naturalna i osobista

źródło: BMW