BlueStacks App Player połączy Androida i Windows 8

Reklama

Jeżeli zapytałbym Was, kto zdecyduje się na wypróbowanie nowego systemu operacyjnego Windows 8, zobaczę las rąk. Nie ulega wątpliwości, że jego premiera miała ogromny wpływ na rozwój rynku tabletów internetowych i komputerów. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, że kupujecie wymarzoną „dachówkę” z najnowszym oprogramowaniem Microsoftu, lecz szybko zdajecie sobie sprawę, że brakuje Wam niektórych aplikacji dostępnych dla posiadaczy urządzeń z Androidem. Co wtedy robicie? Instalujecie BlueStacks App Player.

Choć BlueStacks App Player nie jest niczym nowym, dopiero podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas wszem i wobec ogłoszony został fakt, że program będzie kompatybilny z najnowszym systemem Windows 8. Umożliwi on użytkownikom „okienkowego oprogramowania” pobieranie i korzystanie z setek tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Android Market.

Rosen Sharma, prezes BlueStacks, następująco wyjaśnia wyjątkowe znaczenie stworzonego przez siebie projektu:

„Interfejs Metro UI jest piękny, ale aplikacje są czymś, czego Windowsowi 8 zdecydowanie brakuje. My to zmienimy.”

Trudno nie przyznać Panu Sharmie racji – według wszelkich analiz, Windows 8, szczególnie w wersji na procesory ARM, będzie miał ciężki start. Mimo to, między innymi z powodu BlueStacks App Player, życzymy mu szczęścia.

via Boy Genius Report