Bluboo Dual

Bluboo Dual z podwójnym aparatem debiutuje w Polsce

Ogólnie na rynku jest już cała masa smartfonów z podwójnym aparatem głównym. Jednak w samej Polsce liczbę takich urządzeń można właściwie policzyć na palcach jednej ręki. Żeby tego było mało, w ogromnej większości ich ceny są czterocyfrowe, przez co propozycje te są nieosiągalne dla mniej zamożnych klientów. Z tego powodu na ich tle bez wątpienia wyróżni się Bluboo Dual, który zadebiutował właśnie w naszym kraju.

Sugerowana cena smartfona została ustalona na 629 złotych, a więc na bardzo atrakcyjnym poziomie. W dodatku użytkownicy otrzymują niezłą, ogólną specyfikację i w większości nawet lepszą niż dostaliby w przypadku, gdyby zdecydowali się na urządzenie za podobne pieniądze od bardziej „markowego” producenta.

Reklama

Bluboo Dual, oprócz podwójnego aparatu głównego 13 Mpix z f/2.0 + 2 Mpix, którego głównym „bajerem” jest tzw. efekt bokeh, oferuje również 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=401), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737T 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T720, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256GB oraz kamerkę 5 Mpix na przodzie z funkcją interpolacji zdjęć do 8 Mpix.

W chińskim smartfonie, jakim jest Bluboo Dual, nie mogło także zabraknąć czytnika linii papilarnych (jest on umieszczony na pleckach urządzenia) oraz Dual SIM. Ten ostatni jest jednak hybrydowy, więc użytkownik jest zmuszony zdecydować, czy woli korzystać z dwóch kart SIM, czy tylko z jednej, podczas gdy drugi slot zajmie karta microSD. Na uwagę zasługuje też obecność żyroskopu.

Bluboo Dual pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Źródło: informacja prasowa