Blackphone 2 za 799 dolarów zapewni pełne bezpieczeństwo Twoich danych

Smartfony dają nam dużo więcej możliwości niż telefony sprzed lat. Już nie tylko rozmawiamy i SMS-ujemy przez nie, ale m.in. sprawdzamy pocztę, robimy zakupy, trzymamy w nich wiele zdjęć i filmów. Teraz pomyślcie sobie, co by się stało, gdyby „przypadkiem” Wasz smartfon wpadł w niepowołane ręce? No właśnie.

Reklama

Nie dziwi więc, że na rynku mamy do wyboru coraz więcej urządzeń, które bezpieczeństwo naszych danych stawiają na pierwszym miejscu. Za przykład weźmy choćby BlackBerry Priv czy Turing Phone. Teraz pojawia się kolejna propozycja, Blackphone 2.

Smartfon ma nie zawodzić pod żadnym względem. Do wspomnianego wcześniej zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych danych osobistych dochodzi high-endowa specyfikacja: 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o kolejne 128 GB, aparat główny o matrycy 13 Mpix wsparty diodą doświetlającą LED oraz kamerka na froncie 5 Mpix.

Blackphone 2 pracuje pod kontrolą systemu Silent OS na bazie Androida i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3060 mAh z możliwością szybkiego ładowania, dzięki technologii Quick Charge 2.0.

Smartfon dostępny jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Na pozostałych rynkach zadebiutuje wkrótce. Warto zauważyć, że zyskał już pozytywne opinie największych mediów, m.in. Forbesa czy CNBC.

Blackphone 2 5

Źródło: Oficjalna strona producenta