BlackBerry Venice – kanadyjski slider z Androidem coraz bliższy oficjalnej prezentacji | Tabletowo.pl

BlackBerry Venice – kanadyjski slider z Androidem coraz bliższy oficjalnej prezentacji

Dołącz do dyskusji 0

Dotychczas trudno było sobie wyobrazić smartfon Blackberry, który działałby pod kontrolą Androida. Jednak wkrótce to się zmieni. Wciąż docierają do nas kolejne informacje na temat slidera o nazwie Venice, oferującym delikatnie zakrzywiony ekran oraz system od Google z dostępem do wszystkich najważniejszych usług od Kanadyjczyków. Tym razem pojawiły się zdjęcia nadchodzącego modelu. Czy jest równie piękny, co słynne miasto we Włoszech?

Głównym wyróżnikiem BlackBerry Venice będzie wysuwana klawiatura. Znając dotychczasowe biznesowe telefony z „jeżynką”, można spodziewać się, że będzie bardzo komfortowa nawet przy pisaniu dłuższych treści. Tył urządzenia został zapewne pokryty gumowanym tworzywem, które przywodzi na myśl karbonowe wykończenie. Na poniższej fotografii ujrzymy również oczko aparatu 18 Mpix z optyczną stabilizację obrazu oraz podwójną diodę doświetlającą.

Na prawym boku BlackBerry Venice zostały umieszczone przyciski głośności i klawisz włączania asystenta głosowego, a równolegle zasilania. Na górnej krawędzi kanadyjskiego slidera znalazło się miejsce na slot karty SIM oraz microSD, co raczej jasno wskazuje, że dostęp do baterii będzie mocno ograniczony. Sam interfejs nadchodzącej „jeżynki” mocno przypomina czystego Androida Lollipop, ale na pewno pojawią się w nim aplikacje i usłgi od Kanadyjczyków, znane z modeli Passport, Classic, Q10 czy Z30.

BlackBerry Venice zaoferuje oczywiście świetną specyfikację. Ekran o przekątnej 5,4 cala będzie charakteryzował się rozdzielczością QHD oraz zakrzywieniami z obu stron, które niewątpliwie wpłyną pozytywnie na wygląd całości. Moc obliczeniową zapewni Snapdragon 808, wsparty 3 GB RAM. Pojawi się również frontowa kamerka 5 Mpix.

Nowy model Kanadyjczyków zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Uważam, że ma wielkie szanse na sukces – oryginalny design, wysuwana klawiatura, mocne podzespoły, slot kart microSD i Android z usługami Blackberry. Dla wielu będzie to smartfon idealny.

Co sądzicie o Venice?

źródło: Nowhereelse przez 9to5Google, Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona