Ważne

BlackBerry Venice faktycznie będzie sliderem – z wysuwaną klawiaturą i Androidem

Smartfon BlackBerry z systemem innym niż autorskie oprogramowanie Kanadyjczyków? Jeszcze do niedawna wydawało się to abstrakcją. Jednak ostatnie przecieki wskazują na to, że premiera takiego urządzenia zbliża się coraz większymi krokami – im więcej plotek, tym większa szansa na rychły debiut. Dziś do sieci trafiły kolejne fotki prasowe, które jednoznacznie potwierdzają, z jakim urządzeniem możemy mieć do czynienia.

BlackBerry Venice Slider, bo o nim mowa, z pewnością będzie smartfonem działającym pod kontrolą Androida, z dostępem do najważniejszych usług Google. Ważniejszy jest chyba jednak fakt, że faktycznie będzie to slider – spod ekranu będzie wysuwać się klawiatura fizyczna, co może się okazać doskonałym rozwiązaniem i kluczem do sukcesu. W końcu to właśnie za fizyczne klawiatury BlackBerry swego czasu było bardzo cenione.

Co więcej, ekran wygląda na delikatnie zakrzywiony z obu stron, co potwierdzałoby wcześniejsze informacje na ten temat. Pod względem zastosowanych komponentów nie wiemy praktycznie nic. Póki co mówi się jedynie o 5,4-calowym wyświetlaczu QHD, procesorze Qualcomm Snapdragon 808 i 3GB RAM.

BlackBerry Venice Slider ma zadebiutować w sprzedaży podobno w listopadzie. Wcześniej powinniśmy oczekiwać jego oficjalnej premiery i ujawnienia parametrów technicznych.

blackberry-venice-slider-render

źródło: AndroidPolice, @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona