BlackBerry PlayBook z emulacją aplikacji z Androida i… iOS (wideo)

BlackBerry PlayBook był fajnym tabletem, stał się jeszcze fajniejszym, gdy wzbogacono go o możliwość emulacji aplikacji napisanych dla Androida, a stanie się doskonały, jeżeli poniższy film jest prawdziwy i tablet rzeczywiście jest w stanie uruchamiać programy dla systemu iOS.

Emulator stworzył członek społeczności CrackBerry, businesscat2000. Jak sam podkreśla, projekt nie jest pozbawiony wad; procesor zawiadujący aplikacją należy do zewnętrznego komputera z Windows 8, a cały proces przypomina aplikację WINE służącą do otwierania aplikacji z Windowsa na oprogramowaniu opartym na Linuxie. Jeśli o mnie chodzi, idea jest patykiem na wodzie pisana. To może być zwykły film wideo przedstawiający prosty program z elementami interfejsu iOS lub bezpośredni przekaz z komputera, prawda? Sądziłem, że to nikczemna próba przyciągnięcia uwagi publiki. Z błędu wyprowadził mnie redaktor serwisu CrackBerry, który, niczym biblijny Judasz, chciał na własne oczy przekonać się prawdziwości emulatora. W poniższych filmie autor aplikacji prezentuje działanie prostego programu Sketch Mobile, za pomocą której na ekranie pisze słowo „CrackBerry”. Choć sam nie mogę w to uwierzyć, tablet BlackBerry PlayBook otrzymał częściową możliwość emulacji aplikacji dla iOS.

Projekt użytkownika businesscat2000 ma przed sobą długą drogę do doskonałości (szczegóły w źródle), lecz zapala płomień w sercach fanów koncernu Research In Motion. Jedną z przywar systemu PlayBook OS jest brak bogatego zaplecza programowego, którym może pochwalić się konkurencja. Możliwość emulacji aplikacji stworzonych z myślą zarówno o Androidzie, jak i iOS, dałaby tabletom PlayBook dostęp do niemalże miliona, a w najgorszym razie kilkuset tysięcy, programów.

via CrackBerry