BlackBerry Playbook przynosi straty. Mimo wszystko będzie wersja 10,1"? - Tabletowo.pl

BlackBerry Playbook przynosi straty. Mimo wszystko będzie wersja 10,1″?

Tabletowo.pl BlackBerry Playbook przynosi straty. Mimo wszystko będzie wersja 10,1"? Nowości Plotki / Przecieki

BlackBerry Playbook przynosi wielomilionowe straty i firma Research In Motion wcale się z tym nie kryje. Wręcz przeciwnie – wystosowała odpowiednią informację do mediów, w której producent smartfonów BlackBerry stwierdza wprost, że strata wynosi aż 485 milionów dolarów.

Producent jakiś czas temu znacznie obniżył cenę swojego tabletu do 199 dolarów, mając nadzieję, że to, wraz z okresem przedświątecznym, poskutkuje choć minimalnym wzrostem sprzedaży. Na to się jednak nie zapowiada. W trzecim kwartale 2011 roku miało się sprzedać jedynie ok. 150 tysięcy sztuk modelu. Wiele jednak wskazuje na to, że tabletowa porażka nie podcięła skrzydeł RIM. Z najnowszych informacji wynika, że będzie chciał spróbować swoich sił na rynku ponownie, z zupełnie nowym urządzeniem. Tym razem z wyświetlaczem o przekątnej 10,1″.

Serwis CrackBerry dotarł do roadmapy Research In Motion, z której wynika, że w 2012 roku na rynku ma zadebiutować 10,1-calowy tablet, którego nazwa kodowa to Black Forest. Oprócz niego mamy poznać kilka nowych telefonów: London, Milan, Nevada oraz Lisbon.

Ale wypuszczenie na rynek 10,1-calowego tabletu przez RIM wcale nie jest takie pewne, jakby się mogło wydawać. Spekulacje na jego temat pojawiają się tak szybko, jak znikają – trzeba je więc traktować z przymrużeniem oka. Ale jeśli kanadyjski producent uczy się na błędach i zdecydowałby się na premierę większego tabletu designem przypominającego niezaprezentowanego jeszcze smartfona London (fot. poniżej) z ciekawymi parametrami technicznymi i odpowiednią ceną – mogłoby być ciekawie.

Tabletowo.pl BlackBerry Playbook przynosi straty. Mimo wszystko będzie wersja 10,1"? Nowości Plotki / Przecieki

BlackBerry London /fot. The Verge

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona