BlackBerry PlayBook 3G+/4G wyceniony na 550 dolarów. Premiera wkrótce 17

BlackBerry PlayBook 3G+/4G wyceniony na 550 dolarów. Premiera wkrótce

BlackBerry PlayBook 3G+/4G wyceniony na 550 dolarów. Premiera wkrótce 18

Jak wynika z najnowszych informacji, premiera tabletu BlackBerry PlayBook 3G+/4G odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a za pozbawione sim-locka i wiążącej z operatorem umowy urządzenie klientom przyjdzie zapłacić 549,95 dolarów. Na takich warunkach tablet zostanie wprowadzony do oferty kanadyjskiego operatora Bell, który od dłuższego czasu związany jest z Research In Motion, producentem PlayBooka. Jak zapewne się domyślacie, cena 550 dolarów dotyczy wyłącznie rynku północnoamerykańskiego. Nie wiadomo, na ile urządzenie zostanie wycenione w Europie. Podejrzewam, że będzie nieco droższe niż obecna generacja tabletu RIM wyposażona jedynie w moduł Wi-Fi i Bluetooth.

BlackBerry PlayBook 3G+/4G będzie wyposażony w modem superszybkiej sieci komórkowej. W zależności od regionu, będzie to HSPA+ lub 4G LTE (stąd dwa warianty nazwy). Pod maską tabletu znajdzie się nowy dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz, wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC oraz system operacyjny BlackBerry PlayBook OS 2.0 z aplikacjami kalendarza, kontaktów i wiadomości. Jeżeli chodzi o stronę wizualną, PlayBook 3G+/4G nie będzie wyglądał niemalże identycznie jak obecna generacja tabletu. Jedyną różnicą będzie obecność szufladki na kartę microSIM oraz akumulator, którego pojemność została zmniejszona z 5300 mAh na 4800 mAh.

Poza wymienionymi elementami, specyfikacja tabletu BlackBerry PlayBok 3G+/4G obejmuje 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej (istnieje szansa, że pojawi się także wariant 64GB), aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerę internetową 3 Mpix, port microUSB, wyjście microHDMI, akcelerometr i żyroskop.

via MobileSyrup