BlackBerry nie porzuca BB OS 10. W przyszłości mogą nawet pojawić się nowe smartfony z tym systemem | Tabletowo.pl

BlackBerry nie porzuca BB OS 10. W przyszłości mogą nawet pojawić się nowe smartfony z tym systemem

Dołącz do dyskusji 0

Przyszłość BlackBerry OS 10 wciąż pozostawała pod znakiem zapytania. Teraz jednak producent oświadczył, jakie ma plany wobec swojej autorskiej platformy: wcale nie zamierza jej porzucać. Co więcej, w przyszłości mogą nawet na rynku pojawić się nowe smartfony z tym systemem operacyjnym.

BlackBerry już w przypadku Androida odeszło od projektowania własnych urządzeń i zdecydowało się licencjonować smartfony autorstwa chińskiej marki TCL (patrz: DTEK50, DTEK60). Producent pozyskuje również nowych partnerów, którzy zajmą się wszystkim, co trzeba (czyli produkcją, sprzedażą i marketingiem), podczas gdy kwestii Kanadyjczyków pozostaną jedynie sprawy związane z oprogramowaniem.

Teraz okazuje się, że na analogiczny krok BlackBerry może zdecydować się też w przypadku BB OS 10. Producent nadal zamierza rozwijać i wspierać swoją platformę, jednak nie ma w planach wypuszczania smartfonów z tym systemem. Mogliby się tym zająć partnerzy. Proces ich wybierania jest jednak dość złożony:

Jesteśmy bardzo ostrożni z kim pracujemy. Chcemy być bardzo pozytywni; kontrakty są długie i kompleksowe i my jesteśmy zaangażowani w nie na każdym etapie. Wiemy, co się dzieje na każdym etapie produkcyjnym – John Chen, CEO BlackBerry

Z kolei Alex Thurber, Senior Vice President od sprzedaży, mówi, że: kilka firm zainteresowanych jest licencjonowaniem BlackBerry OS 10. Jeśli jest to solidny model biznesowy, to będziemy współpracować z partnerami. Ale nie jesteśmy jeszcze wystarczająco bliscy powiedzenia, że na pewno zamierzamy to zrobić.

BlackBerry potwierdziło więc, że nie zamierza porzucić BB OS 10. Jednocześnie zasugerowało też, że na rynku mogą pojawić się (kiedyś) nowe smartfony z tym systemem operacyjnym. Mogą, ale nie muszą. Kanadyjczycy jednak na pewno nie omieszkają poinformować, jaką podjęli decyzję w tej kwestii.

*Na grafice wyróżniającej BlackBerry Passport

Źródło: The Register przez Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona