BlackBerry Mercury z Androidem 7.0 Nougat dostrzeżony w Geekbench

Właśnie dał o sobie znać trzeci smartfon BlackBerry z Androidem, na razie o roboczej nazwie Mercury. Urządzenie dostrzeżono w Geekbench.

Z danych, podanych przez ten benchmark, wynika, że smartfon wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506 i 3GB RAM. Jednak najbardziej warty uwagi jest fakt, że urządzenie pracuje już pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

BlackBerry Mercury w Geekbench
BlackBerry Mercury w Geekbench

Gwoli ścisłości trzeba jednak zauważyć, że specyfikację Mercury’ego poznaliśmy już w lipcu, kiedy to do sieci wyciekły listy parametrów trzech nowych smartfonów BlackBerry z Androidem. Jeden z nich, DTEK50, już zadebiutował. Zaraz to samo powinien oficjalnie zrobić kolejny, DTEK60. Premiera trzeciego też jest tylko kwestią czasu, aczkolwiek nie wiadomo, czy producent zaprezentuje go jeszcze w tym roku.

Mercury ma być jednak „wyjątkowy”, ponieważ jako jedyny z ww. trójki ma posiadać fizyczną klawiaturę QWERTY, poniżej 4,5-calowego (dotykowego) wyświetlacza o proporcjach 3:2 i rozdzielczości Full HD. Smartfon ma zostać również wyposażony w 32GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 18 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie i akumulator o pojemności 3400 mAh.

Według ostatnich doniesień, cena Mercury’ego ma się zamknąć w przedziale 300-400 dolarów (~1200-1600 złotych).

Źródło: Geekbench przez @rquandt