Bitwy trenerów Pokemon Go już możliwe! PvP to coś, czego ta gra potrzebowała

Niantic już od dłuższego czasu przymierzało się do wprowadzenia do Pokemon Go trybu Player vs Player. Na pojedynki między trenerami czekaliśmy całymi miesiącami. I są – nareszcie można rozegrać mecz z żywym przeciwnikiem.

Zaledwie kilka dni temu Niantic aktualizowało Pokemon Go, przygotowując grę do tego, by mogła obsłużyć pojedynki miedzy graczami. Brakowało już właściwie tylko włączenia tej opcji. I oto jest. Na koncie Pokemon Go na Twitterze ogłoszono, że można już testować nowy tryb gry.

Reklama

Przez pierwsze godziny walki PvP nie były dostępne dla wszystkich. Najpierw dostali taką możliwość trenerzy na poziomie 40 i wyższym, później ten pułap obniżano, by zatrzymać się na poziomie 10. W gruncie rzeczy daje to możliwość rozgrywania pojedynków większości osób, które kiedyś grały w Pokemon Go.

 

Żeby zrównoważyć balans pojedynków, wprowadzono Ligi które klasyfikują nasze Pokemony i pozwalają mierzyć się z przeciwnikami o podobnym doświadczeniu. Niezależnie od tego, jaką Ligę wybierzemy, będziemy wygrywać takie same nagrody, więc gra w żaden sposób nie karze za wybranie niższego poziomu, nawet jeśli mamy dostęp do wyższych.

W pojedynkach będzie liczyć się zastosowanie Pokemona konkretnego typu, co zwiększy jego skuteczność. Trenerzy będą mogli też odblokować dodatkowy atak, unikalny dla każdego stworka.

Żeby podjąć z kimś walkę, musimy zbliżyć się do takiej osoby na odległość kilku metrów. Tylko Ultra Przyjaciele i Najlepsi Przyjaciele (z trzema serduszkami lub więcej) mogą rozgrywać mecze na odległość, nie będąc nawet w tym samym mieście.

Dajcie znać, jak wrażenia z pojedynków!

 

źródło: Niantic, własne